Friends’in yaratıcıları Matthew Perry’nin ölmeden önce ‘mutlu ve neşeli’ olduğunu söylüyor | Matthew Perry

Friends’in yaratıcıları, Matthew Perry ile yaptıkları son konuşmaları, onun ölmeden kısa bir süre önce “gerçekten iyi bir yerde” olduğunu söyleyerek hatırlattı.

CBS’nin Today programındaki ortak röportajda Marta Kauffman ve David Crane, Perry’nin Cumartesi günü 54 yaşında öldüğü haberi karşısında yaşadıkları şoku da dile getirdiler.

Kauffman, popüler komedi dizisinde 10 sezon boyunca sevilen Chandler Bing karakterini canlandıran Perry ile yaptığı konuşma hakkında “Mutlu ve neşeliydi” dedi. “Hiçbir şeyin etkisi altındaymış gibi görünmüyordu. Gerçekten iyi bir yerdeydi, bu yüzden bu çok adaletsiz görünüyor.

Kauffman, geçen hafta sonu haberi duyduktan sonra “tamamen şokta” olduğunu söyledi. Los Angeles polis departmanı, aktörün Los Angeles’taki evindeki jakuzide tepkisiz halde bulunduğunu söyledi. Ölüm nedeni araştırılıyor.

“İlk içgüdüm dürüstçe ona mesaj atmaktı. Sonrası derin bir üzüntü. Çok fazla üzüntü. Anlamak zor” dedi. “Bir an buradaydı ve mutluydu, sonra pufladı. Ve dünyada iyilik yapmak. Gerçekten dünyada iyi şeyler yapıyoruz.

“Bir süredir gördüğümden daha iyi görünüyordu. Bunu görünce çok heyecanlandım. Duygusal olarak iyi bir yerdeydi. İyi görünüyordu. Sigarayı bıraktı. Evet ayıktı. Bu süreçte bir şeyler öğrendi ve her şeyden çok öğrendiği şey, diğer bağımlılara yardım etmek istediğiydi ve bu ona bir amaç verdi.”

Perry, bağımlılık ve ayıklıkla mücadelesini açık bir şekilde anlatıyor; Arkadaşlar, Aşıklar ve Büyük Korkunç Şey adlı anı kitabında gençliğinde alkolik olmasını ve 1997’de geçirdiği bir jet ski kazasından sonra ağrı kesicilere olan bağımlılığını anlatıyordu.

Yardımcı sunucu Hoda Kotb Crane’e, Perry’nin insanların “onun vefatı karşısında şok olacakları ancak şaşırmayacakları” yönündeki önceki yorumlarını sordu.

Şöyle söyledi: “Çıktığı yolculuk göz önüne alındığında ve hepimiz bunun farkındaydık, böyle bir şeye her zaman bir nevi destek veren bir kısım vardı. İnanması zor çünkü o kadar canlı bir insandı ki burada olmadığına inanmak çok zor.”

‘Friends’in yaratıcıları Marta Kauffman ve David Crane, özel bir röportajda Matthew Perry’yi anıyor.

Onlar konuşur @hodakotb aktörün kaybı, onunla yaptıkları son konuşmalar ve onun dünyada yarattığı etki hakkında. pic.twitter.com/96FcJkbghE

— BUGÜN (@TODAYshow) 1 Kasım 2023

Crane, Perry’nin insanlar üzerinde yarattığı etkiyi anlayacağını hissettiğini ancak aynı zamanda bunu ne kadar içselleştirebildiğini ve bunda rahatlık bulabildiğini de merak ettiğini söyledi.

Yapımcılar, Perry’nin yıllar içindeki bağımlılık yolculuğunun farkında olduklarını ve önceliklerinin ona destek olmak olduğunu söyledi.

Kauffman, “Aslında (2021’de yayınlanan) yeniden buluşmanın hemen ardından onunla bunun hakkında konuştum” dedi. “Tedaviye girdikten sonra bu konuda açıktı. Tabii kullanmadığı sürece.”

Röportajı bitirirken şunları söyledi: “Bir arkadaşımı birçok şekilde kaybettim ve şaşırtıcı olan şey, bir arkadaşını kaybeden hayranların da taşkınlığı. Ve umarım nerede olursa olsun bunu hissediyordur.”

Jennifer Aniston, Courteney Cox, Lisa Kudrow, Matt LeBlanc ve David Schwimmer bu hafta Friends’teki rol arkadaşlarına saygı duruşunda bulunan ortak bir bildiri yayınlayarak “kayıptan dolayı tamamen yıkıldıklarını” söylediler.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir