Friends’in ikonik Ross düğün bölümlerinin senaryoları, 25 yıl önce çöp kutusunda bulunduktan sonra 22.000 £’a satılıyor | İngiltere Haberleri

25 yıl önce bir çöp kutusunda bulunan bir çift Friends senaryosu, daha önce değerlerinin 800 £’u geçmeyeceği tahmin edilmesine rağmen açık artırmada 22.000 £’a satıldı.

Hertfordshire’daki Hanson Ross’taki müzayedeciler, dördüncü sezonun ünlü iki bölümlük finali olan The One With Ross’ Wedding’in senaryolarına gösterilen “olağanüstü küresel ilgi” karşısında “şaşkına döndüklerini” söyledi.

Satış odasının operasyon şefi Amanda Butler, Sky News’e telefon hatlarının dolu olduğunu söyledi teklifler, açık artırmadan önceki gün Perşembe günü yapılan ilk değerlemenin çok üzerindeydi.

Ancak teklif verenler, 1998’deki bölümlerin çekimlerinin ardından imha edilmesi planlanan senaryolar için “çıldırdı” ve beklentilerin ötesine geçti.

Cuma günü yaptığı açıklamada, “Sonuca ve bu bulgunun yarattığı etkiye inanamıyorum” dedi. “Küresel ilgi olağanüstüydü, hepimiz şaşkına döndük.”

Cuma öğleden sonra satış öncesinde toplam 219 teklif verildi; ABD, Almanya, İspanya, Avustralya, Ukrayna, Dubai ve İsviçre dahil olmak üzere dünyanın dört bir yanından ilgi görüldü.

Senaryoların kime ait olduğu belli olmasa da üzerinde İngiliz set tasarımcısı John Lanzer’in ismi yer alıyor.

Resim:
Senaryonun 2. bölümü. Resim: Hanson Ross

Her iki bölüm de çekildi ve kuruldu Londra ve senaryolar, tüm sahnelerin artık emekli bir Londralı tarafından Wembley’deki Fountain Stüdyolarında tamamlanmasından birkaç hafta sonra bulundu.

Yönetici desteğinde çalışan ve stüdyo izleyicileri için biletlerin dağıtımına yardımcı olan 60 yaşındaki kişi, “Her şeyin düzenli olmasını ve etrafta hiçbir çöp kalmamasını sağlamak işimin bir parçasıydı” dedi.

Daha erişilebilir bir video oynatıcı için lütfen Chrome tarayıcıyı kullanın

Ekim 2023: Hayranlar Matthew Perry’ye çiçek bıraktı

“Onlarla ne yapacağımdan emin değildim, bu yüzden onları ofisimin çekmecesine koyun. Oyuncu kadrosunun hangi üyesine ait olabileceklerini merak ettiğimi hatırlıyorum.”

Satıcı 1999 yılında işinden ayrıldı ve masasını temizlerken “her şeyi büyük bir karton kutuya süpürdü” ve senaryoların evrak yığını arasında olduğunu unuttuğunu itiraf etti.

Senaryonun bir parçası.  Resim: Hanson Ross
Resim:
Senaryonun bir parçası. Resim: Hanson Ross

O zamandan beri başucu çekmecesinde duruyorlardı.

“Onları kolaylıkla dışarı atabilirdim” dedi.

Devamını oku:
Matthew Perry ‘Chandler’ın Monica’yı aldatmasını engelledi’
Chandler Bing’in Friends dizisindeki en komik şakaları – doğaçlamalar da dahil

“Geçenlerde taşınmadan önce evimi boşaltıyordum ve onlarla tekrar karşılaştım.”

Adı açıklanmayan 60 yaşındaki kaşif, senaryoların “büyük bir Friends hayranı tarafından sahiplenilmeyi hak ettiğini” söyledi ve Amerikan mizahının “bizimkinden farklı” olması nedeniyle diziye deli olmadığını itiraf etti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir