Sonsuz Türk

Fransız Başkan’dan saygısızca paylaşım

Fransız Başkan’dan saygısızca paylaşım
110
06 Ekim 2020 - 15:03

Azerbaycan ordusunca bozguna uğratılan Ermenistan’a destek vermek isteyen Fransa Auvergne Rhônes Alpes Belediye Başkanı Laurent Wauquiez’in yardım toplama girişimi skandalı ortaya çıkardı. Wauquiez’ın paylaştığı haritada, Türkiye’nin doğusu Batı Ermenistan olarak gösterildi.

Azerbaycan’ın Ermenistan ordusuna karşı ilerleyişini sürdürüyor. Karabağ özgürlüğe kavuşturulurken, Ermenistan sivilleri hedef alan füze saldırıları ile insanlık suçu işliyor. Dünya Ermenistan’ın saldırılarına kayıtsız kalırken, iki tarafı da masaya davet ediyor. Fransa ise Ermenistan’a açıktan destek veren ülkelerin başında geliyor.

ERMENİSTAN’DA ZAYİAT ARTINCA YARDIM TOPLADILAR

Ermenistan ordusu, Azerbaycan karşısında bozguna uğrayarak ağır kayıplar verdi. Her geçen gün yaralı sayısı artan Ermenistan’da hastaneler doldu taştı. Ermenistan’a yardım etmek isteyen Fransa Auvergne Rhônes Alpes Belediye Başkanı Laurent Wauquiez yardım acil yardım malzemeleri topladı.

SKANDAL SOSYAL MEDYA PAYLAŞIMI İLE ORTAYA ÇIKTI

Laurent Wauquiez sosyal medyadan yardım malzemelerine ve çalışmalara ilişkin birkaç fotoğraf yayınladı. Fotoğraflardan birinde ise büyük skandal ortaya çıktı. Harita önünde toplanan yardımların yer aldığı karede, bir harita dikkat çekti.