Ford Mustang GT3 Hızlı Görünüyor, Pist Test Videosunda Gök Gürültüsü Gibi Ses Çıkarıyor

Ford Mustang GT3 Haziran ayında piyasaya çıktı. Kanatlı midilli arabayı gösteren çok sayıda fotoğraf gördük, ancak YouTube’daki İtalyan süper otomobil videosundan alınan bu yeni video bize Mustang’in yeteneklerine dair ilk gerçek deneyimimizi sunuyor. Ve tadı seviyoruz. Çok fazla.

Videonun açıklamasına göre, bu özel GT3, 2024 GT World Challenge Europe serisinde İtalyan Dinamik GT ekibi tarafından kampanyaya tabi tutulacak. Kuzey İtalya’da bulunan 2,5 mil uzunluğundaki Misano pistindeki bir test oturumu sırasında çekildi. Parkurda başka arabalar da bulunsa da video aslında V8 gücüne bir aşk mektubu. Klibin başlarında açıkça görüldüğü gibi, diğer yarış takımlarının mürettebatı bile Mustang pitten çıktığında başlarını çeviriyor. Bu araba kesinlikle dikkat çekiyor.

Bu film müziğinin övgüsü, atmosferik 5,4 litrelik V8 motorun sayesinde geliyor. Ford belirli bir güç çıkışından söz etmiyor ancak GT3 kategorisi maksimum 600 beygir gücüne izin veriyor, dolayısıyla Mustang’in buna yakın olduğunu varsaymak yanlış olmaz. Kanatlı bir Mustang GT’den çok daha fazlası olan GT3, doğrudan motora cıvatalanmış bir şanzımanın aksine bir transaks kullanıyor. Arkaya monte edildiğinden GT3’e daha iyi ağırlık dağılımı sağlar. Ve doğal olarak piste tutunmasına yardımcı olmak için tasarlanmış her türlü aero bileşenle süslenmiştir.

Mustang GT3 ayrıca 2024 yılı için Proton Competition’ın kampanyasını yürüten Le Mans’a da gidecek. Sokakta kullanabileceğiniz bir çeşit Mustang GT3’e sahip olmak istiyorsanız Mustang GTD’yi satın alabilirsiniz. Bu, GT3’ün yolda kullanıma uygun bir versiyonudur ve doğal emişli değirmeni, 800 bg üreten süperşarjlı 5,2 litrelik V8 ile değiştirir. Şanzımanın yanı sıra çılgın aero ve yollarda yasal olan en hızlı Mustang’e sahip olma övünme haklarına da sahip oluyorsunuz.

Ancak bu ayrıcalığın bedelini çok ağır ödeyeceksiniz. Sınırlı sayıda üretilen Mustang GTD, 2024’ün sonlarında satışa çıktığında 300.000 doların üzerinde bir maliyete sahip olacak.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir