Ford Mustang Dark Horse, Yeni Nesil NASCAR Olarak Harika Görünüyor

Yeni, yedinci nesil Ford Mustang, gelecek yılın NASCAR Cup Serisinde yarışacak. Otomobil üreticisi bugün, önümüzdeki yılın başlarında ‘Clash at the Coliseum’ serisinde yarışlarda ilk kez sahneye çıkacak olan en yeni Dark Horse motor sporları versiyonunu açıkladı.

Mustang, 2011’den bu yana NASCAR’da tam zamanlı olarak yarışıyor ve Xfinitiy Kupası’nda yarışıyor. 2019 yılında Kupa Serisinde yarışmaya başladı ve ertesi yıl 18 yarış kazandı. Joey Logano, 2022’de bir Mustang’i zafere taşıyarak sürücüler şampiyonluğunu kazandı ve Ford, yeni yarış arabasıyla bu başarıları daha da artırmayı umuyor.

Ford Performance, aracı geliştirmek için NASCAR yarış ekipleriyle birlikte çalıştı. Arabayı yaratmak için “rüzgar tünelinde yorulmadan çalıştılar”. NASCAR, 2022’de Gen 7 yarış arabalarını piyasaya sürdü Ekipler için maliyetleri düşürmek ve arabaların yoldaki benzerlerine daha çok benzemesini sağlamak.

Mavi Oval, yalnızca pistlerde kullanılabilen Dark Horse S ve R ile birlikte Mustang Dark Horse’u bir yıldan fazla bir süre önce tanıttı. Donanım, otomobil üreticisinin birçok yeni yarış arabasının başlangıç ​​noktasıdır. Yol otomobilinin kaputunun altında, markanın 500 beygir gücü ve 418 pound-feet tork üreten 5.0 litrelik V8 motorunun daha neşeli bir versiyonu bulunuyor.

Dark Horse S, “hafta sonu pist günü meraklıları” için donanımın sadeleştirilmiş bir versiyonudur. R, yeni IMSA onaylı 2024 Mustang Challenge serisinde yarışabilecek daha da yarışçı bir versiyon.

Mustang’in yirmi yılı aşkın süredir ilk yeni isim plakası olan Dark Horse, GT3 ve GT4’ün temelini oluşturuyor. GT4, Coyote tabanlı 5,0 litrelik bir V8 motora sahipken, 2024 Le Mans Saati’nde yarışan GT3, M-Sport’tan daha büyük bir 5,4 litrelik V8 motora sahip.

2024 NASCAR Kupası Serisi Mustang Dark Horse, 4 Şubat’ta görücüye çıkacak. Araba, Los Angeles Memorial Coliseum’daki Coliseum’daki Clash’ta yarışacak. Yeni Mustang artık altı kıtada podyum için mücadele etme hakkına sahip.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir