Filistin yanlısı protestocular, ‘İsrail yanlısı’ markaları boykot etme çağrısı yaparak Oxford Caddesi’ndeki Noel alışverişçilerini rahatsız ediyor | İngiltere Haberleri

Filistin yanlısı protestocular Londra’nın merkezine giderek Noel alışverişi yapanları “İsrail yanlısı” markaları boykot etmeye çağırarak rahatsız etti.

Yüzlerce gösterici Soho Meydanı’ndan Oxford Caddesi, Regent Caddesi ve Carnaby Caddesi boyunca yürüdü, burada Puma mağazasının önünde toplandılar ve bazıları “Kapatın şunu” sloganları atarak.

İsrail milli futbol takımına sponsor olan spor şirketi, dağıtılan broşürleri boykot edecek markalar listesine dahil edildi.

İsrail-Hamas son durumu: Canlı takip edin

Resim:
Protestocular Puma mağazasını hedef aldı

Moda devi Zara’nın iki şubesi de hedef alınırken, protestocuların “Zara, Zara, saklanamazsınız, soykırımı desteklemeyi bırakamazsınız” sloganları attığı duyuldu.

Bu ayın başında Zara bir reklam çekti İsrail-Hamas savaşından görüntülere benzeyen resimler içerdiği yönündeki şikayetler üzerine.

Güvenlik tarafından korunan her iki mağaza da kapılarını kapattı.

Polis, cinsiyete dayalı şiddete karşı kampanya yürüten doğrudan eylem grubu Sisters Uncut tarafından düzenlenen protesto sırasında herhangi bir tutuklama yapılmadığını söyledi.

Protesto, göstericilerin “özgür Filistin” sloganları attığı, Filistin bayraklarını salladığı, müzik çaldığı ve renkli dumanlar attığı Soho Meydanı’nda başladı.

‘Amaç ortalığı karıştırmaktı ve başardılar’

Sky’dan Emma Birchley, 400’e yakın protestocunun Soho Meydanı’nı yeşil ve beyaz alevli dumanla kaplanmış halde terk ettiğini yazıyor.

Oxford Caddesi’ne doğru ilerlerken Zara mağazasının güvenliği her ihtimale karşı kapıları kilitledi.

“Alışveriş yaparken bombalar düşüyor” sloganlarının yanı sıra, “hemen ateşkes” ve “özgür, özgür Filistin” sloganları da atıldı.

Amaç ortalığı karıştırmaktı ve başardılar.

Yürüyüşçüler Regent Caddesi’ne doğru ilerlerken trafik durma noktasına gelirken, diğer mağazalar da geçerken kilitlendi.

Önemli bir hedef Carnaby Caddesi’ndeki Puma mağazasıydı.

Spor giyim markası İsrail milli futbol takımına sponsorluk yapıyor ve neon sokak dekorasyonlarının önünde protestocular slogan atarak ve bayrak sallayarak mağazanın girişini kapattı.

Grup tarafından dağıtılan broşürlerde şunlar yazıyordu: “Soykırımda her zamanki gibi Noel yok. Birleşik Krallık suç ortağıdır.

“Filistin’deki soykırımı finanse etmeyin. İsrail’i boykot edin.”

Yürüyüşçüler daha sonra Oxford Caddesi’nde yürürken trafiği durma noktasına getirdi.

Büyükşehir Polisi Bir açıklamada şunları söyledi: “Protesto Sisters Uncut tarafından önceden planlanmış bir etkinlikti – evet, orada polis varlığımız var.

“Yürüyüş artık Oxford Caddesi’nden taşındı ve tamamen açık. Herhangi bir tutuklama olmadı.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir