Everton gelecek sezon Goodison Park’ta kalacak ve 2025’te yeni evine taşınacak | Everton

Bramley Moore iskelesindeki projedeki çalışmaların gelecek yılın sonlarında tamamlanması planlanmasına rağmen, Everton yeni stadyumuna 2025-26 sezonunun başında taşınacak.

Kulüp, taraftarlarla yapılan istişareler sonrasında Goodison Park’tan sezon ortası yerine sezon sonuna doğru taşınma kararı aldı. Everton, zamanlamanın 52.888 kapasiteli yeni stadyumdaki herhangi bir inşaat sorunundan kaynaklanmadığını, ancak inşaatı bitirmek için hala fon sağlamaları gerektiğini vurguladı. Geliştirmenin 2024’ün sonuna doğru tamamlanması planlanıyor.

Bu, Everton’un tarihi Goodison Park evinin 2024-25’te son bir sezon boyunca faaliyette olacağı anlamına geliyor.

Everton’un geçici genel müdürü Colin Chong şunları doğruladı: “Büyük erkekler takımımızın ilk rekabetçi futbol maçları, 2025-26 sezonunun başında yeni stadyumumuzda gerçekleşecek.

“Kesinlikle açık olmak gerekirse, sezon ortasında taşınmama kararımız inşaatın gecikmesinden kaynaklanmıyor. Bu, ticari içgörü, gerekli lojistiğin kapsamlı bir incelemesi, futbol operasyonlarımız üzerindeki potansiyel etkisinin analizi ve daha da önemlisi, yakın zamanda tamamlanan stadyum geçiş anketimizin bir parçası olarak elde edilen taraftar geri bildirimlerinin bir araya gelmesiyle alınan bir kulüp kararıdır. neredeyse 10.000 Evertonlu tarafından.

Premier Lig kulübünün 2025’in ilk yarısında yeni stadyumunda bir dizi test etkinliği düzenleyeceğini de açıklayan Chong, “Everton Stadyumu planlandığı gibi sağlam bir şekilde yoluna devam ediyor ve 2024’ün son haftalarında tamamlanacak” diye ekledi. harekete hazırlanmak için.

“Güvenlik sertifikamızı almak için stadyuma çeşitli şekillerde stres testi yapmamıza olanak tanıyacak yeni evimizde test etkinlikleri düzenlememiz gerekecek” diye ekledi. “Bu aynı zamanda Evertonlulara yeni tesisleri görme ve deneme şansı verecek. Test etkinliklerimizden bazıları farklı kapasitelerdeki kalabalıkları içerecek, diğerlerinin ise operasyonel olarak odaklanması ve yalnızca kendi personelimizi içermesi gerekecek.”

geçmiş bülten tanıtımını atla

Everton, son maçına ev sahipliği yaptığında neredeyse 134 yıldır kulübün evi olacak olan Goodison Park’ta geçirdiği zamanın sonunu kutlamak için bir dizi etkinlik planlıyor. Ayrıntılar zamanı gelince açıklanacak.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir