Eurovision bu yılki yarışma için Karayipler duyurusunu yapıyor | Entler ve Sanat Haberleri

Eurovision organizatörleri bu yılki yarışmada Karayiplerin belirgin bir şekilde yer alacağını öne sürdüler.

“Yeni Yıl! Yeni Haber!” kristal berraklığındaki suları ve altın rengi kumsalları gösteren bir kliple birlikte, resmi Instagram sayfası aracılığıyla 1,3 milyondan fazla takipçiyle paylaşılan bir mesajla duyurdular.

“Bunu doğrulamaktan heyecan duyuyoruz KARAYİP şuraya geliyor Eurovision Gönderide “Şarkı Yarışması 2024” yazıyordu. “Bizi izlemeye devam edin, size daha fazlasını anlatmak için sabırsızlanıyoruz.”

Resim:
Olly Alexander bu yıl İngiltere’yi temsil edecek. Resim: Millie Turner/Invision/AP

2024 etkinliği İsveç’in Malmö kentinde gerçekleşecek. Olly Alexander geçtiğimiz günlerde İngiltere’nin eylemi olarak açıklandı.

Karayipli bir yarışmacının rekabetiyle karşı karşıya olabilir mi? Daha fazla ayrıntı verilmedi ancak Eurovision takipçileri teaserı gördüklerinde bariz olanı hemen dile getirdiler.

Biri “Bu Worldvision değil Eurovision” diye yanıtladı.

Bir başkası, “Karayipler’in Avrupa’ya uğramaya karar verdiği anı tam olarak yakalayamayacak kadar sanal hindistan cevizi suyunu yudumlamakla meşgul olmalıyım” diye yazdı.

Bir başkası, “Karayipler’de pek çok ülke var” diye yanıt verdi.

Yani burası bir ülke değil. Ve kesinlikle Avrupa’da değil. Ancak bu daha önce Eurovision organizatörlerini durdurmamıştı.

Avustralyalı Dami Im, 12 Mayıs 2016, Perşembe, İsveç'in Stockholm kentinde düzenlenen ikinci Eurovision Şarkı Yarışması yarı finalinde gülüyor. (AP Fotoğrafı/Martin Meissner)
Resim:
Avustralyalı Dami Im 2016’da ikinci oldu. Fotoğraf: AP/Martin Meissner


Yarışmayı 1983’ten bu yana yayınlayan Avustralya (kesinlikle Avrupa’da değil), 2015 yılında Eurovision’un 60. yıldönümünü anmak üzere partiye davet edildi.

Tek seferlik olması gerekiyordu ancak Avustralyalılar sonraki yıllarda da katkıda bulunmaya devam etti; yarışmacı Dami Im, Sound Of Silence adlı şarkısıyla 2016’da ikinci oldu.

Fas da 1980’de yarıştı.

Ancak bir takipçinin belirttiği gibi: “Karayipler’de çok sayıda Avrupa bölgesi var, bu yüzden belki de Karayipli bir sanatçının bir Avrupa ülkesini temsil ettiğini mi duyuruyorlar?”

Sky News daha fazla bilgi için Eurovision organizatörleriyle iletişime geçti. Bu alanı izle.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir