Eton karmaşası: Su baskını tuvaletlerin tıkanmasına neden olduğundan okul döneminin başlangıcı ertelendi | Thames Suyu

Eton Koleji, son zamanlarda yaşanan şiddetli yağışlar nedeniyle Thames Water kanalizasyonunda meydana gelen su baskını nedeniyle yatılı evlerindeki tuvaletlerin tıkanması nedeniyle okul döneminin başlangıcını ertelemek zorunda kaldı.

Yıllık 46.000 £ değerindeki özel okul, su şirketinin konuyu kendisine bildirmesinin ardından öğrencilerin yıla uzaktan çevrimiçi öğrenmeye başlayacaklarını söyleyerek velilerden özür diledi.

Öğrencilerin Salı günü Noel tatilinin ardından Berkshire’daki Windsor yakınlarındaki prestijli erkek okuluna dönmesi gerekiyordu.

İlk olarak Bloomberg’in haberine göre ebeveynlere ve velilere gönderilen bir e-postada, “Thames Water’ın kanalizasyon kanallarının sel suları nedeniyle dolduğu konusunda bizi uyardığını söylediğim için çok üzgünüm” deniyordu. “Eton’un merkezindeki kanalizasyonlar yaklaşık 1.350 erkek çocuğun gelişiyle baş edemeyecek.”

Okul şunları ekledi: “Thames Water, kanalizasyon kanalizasyonlarımızın etrafındaki sorunları çözene kadar okul olarak güvenli bir şekilde faaliyet gösteremeyiz.”

Eton, 1440 yılında Henry VI tarafından kuruldu. teklif Herkes için ücretsiz eğitim ve bazılarından konaklama için ücret alınması. Eski öğrencileri arasında Boris Johnson, Prens William, Prens Harry ve David Cameron yer alıyor. Sitede ana kolej ve her birinde bir ev ustası ve bir grup personelin bulunduğu 24 “Oppidan” veya konut evi bulunmaktadır.

Eton’un bir sözcüsü şunları söyledi: “Bölgedeki yoğun su baskını sonrasında, Eton kasabasına hizmet veren Thames Suyu kanalizasyonları sular altında kaldı.

“Bu nedenle erkekler 9 Ocak’ta planlanan dönem başlangıcına dönemediler ve kolej uzaktan eğitime geçti. Durumu çözmeye çalıştıkları için Thames Water ile düzenli temas halindeyiz ve çocukları mümkün olan en kısa sürede tekrar ağırlamayı sabırsızlıkla bekliyoruz.”

Thames Water şunları söyledi: “Mühendislerimiz Windsor’daki Eton Koleji’nde bildirilen kanalizasyon sorunlarına müdahale ediyor.

“Bu örnekte, son zamanlarda yaşanan şiddetli yağışlar, yüksek yeraltı suyu seviyeleri ve nehir taşkınları, yerel kanalizasyon sistemimizin aşırı yüklenmesine neden oldu.

“Etkilenen personel ve öğrencilerden özür dileriz. Önümüzdeki günlerde nehir seviyelerinin düşmesinin ardından ekiplerimiz temizlik çalışmalarına başlayacak.”

Yüksek profilli olay, bu hafta Thames Water’ı devralan, elektrik üretim ekipmanı şirketi Aggreko’nun eski genel müdürü Chris Weston için utanç verici bir başlangıcı işaret ediyor.

geçmiş bülten tanıtımını atla

Kendisi, Londra ve Güneydoğu İngiltere’de 15 milyon müşterisi olan ve sızdıran borular ve kanalizasyonun su yollarına bırakılması nedeniyle halktan ve politikacılardan eleştirilere maruz kalan, borç yüklü kamu hizmeti şirketindeki performansı iyileştirmekle görevlendirildi.

Henk Fırtınası’nın sağanak yağmur getirmesi nedeniyle İngiltere’nin büyük bir kısmı bu yılın başından bu yana sel felaketiyle karşı karşıya kaldı. Pazartesi gecesi yayınlanan bir bildiride Thames söz konusu Son zamanlarda yaşanan yoğun yağışlar, yüksek su seviyesiyle birleşerek “kanalizasyonlarımız ve pompa istasyonlarımız üzerinde büyük bir baskı” oluşturdu.

“Su, şebekemize yer üstünden ve altından giriyor ve taşkın nehirlerden gelen akışlar bazı bölgelerde soruna katkıda bulunuyor” dedi.

Thames’in Eton yakınlarındaki Slough kanalizasyon arıtma tesisi, kirliliği Çarşamba günü Roundmoor Hendeği’ne boşaltıyordu. Kanalizasyon Haritası web sitesi tarafından analiz edilen şirket verilerine göre.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir