Eski Prens Andrew’un yardımcısı Currys’in devralım teklifindeki rolünü gözler önüne seriyor | İş haberleri

Prens Andrew’un eski özel sekreteri, Çinli bir çevrimiçi perakende devinin, cadde elektrikli ürünler zinciri Currys için olası bir teklif konusundaki müzakerelerinde kilit bir rol oynuyor.

Sky News, Amanda Thirsk’ün York Dükü’nün özel sekreteri olarak istifa yaklaşık dört yıl önce JD.com’da üst düzey iş geliştirme rolünde çalışıyor.

Resim:
Bayan Thirsk, Prens Andrew’un özel sekreteriydi

Eski bir bankacı olan Bayan Thirsk, 2004’ten 2020 baharına kadar Prens Andrew için Buckingham Sarayı’nda çalıştı. Bu tarihten sonra Prens, BBC’nin Panorama programıyla yaptığı felaketle sonuçlanan röportajın ardından görevine son verme konusunda anlaşmaya vardı.

Saraydan ayrıldığından beri Çin’in en büyük e-ticaret gruplarından biri olan JD ile çalıştığı anlaşılıyor.

Bayan Thirsk ayrıca genel müdürlük görevinden ayrıldı Prens Andrew’un özel sekreterliği görevinden ayrıldıktan kısa bir süre sonra, Prens Andrew’un amiral gemisi ticari girişimi Pitch@Palace’in başına geçti.

Kaynaklar, kendisinin artık JD.com’un Currys için olası bir teklife ilişkin değerlendirmesinde yer aldığını ve Curry’nin hisselerinin geçen hafta Sky News’in özel sermaye şirketi Elliott Advisors’tan devralım ilgisini çektiğini açıklamasının ardından yükselişe geçtiğini söyledi.

JD.com, Londra’da listelenen perakendeci için henüz resmi bir teklif sunmadı, ancak Devralma Paneli tarafından Mart ayının ortasında bunu yapması ya da çekip gitmesi için bir son tarih belirlendi.

New York’un Nasdaq borsasında ve Hong Kong’da listelenen JD.com’un dünya çapında 600 milyondan fazla müşterisi var.

Çin’de 1.600’den fazla depo işletiyor ve bu da onu dünyanın en kalabalık ülkesinin standartlarına göre bile büyük bir lojistik oyuncusu haline getiriyor.

JD.com sözcüsü ve Bayan Thirsk yorum yapmaktan kaçındı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir