Eski Barclays CEO’su Jenkins, fintech 10X için 50 milyon dolar topladı | İş haberleri

Barclays’in eski CEO’su Antony Jenkins tarafından kurulan fintech şirketi, yatırımcılardan 50 milyon dolar tutarında yeni sermaye girişi sağladı.

Sky News, 10X Banking Technology’nin 2021’den bu yana ilk finansman turunu yakın zamanda şirketteki mevcut hissedarlar tarafından sağlandığı anlaşılan yeni parayla kapattığını öğrendi.

10X, Bay Jenkins tarafından 2016 yılında, Barclays şefi olarak görevden alınmasından bir yıl sonra kuruldu ve o zamandan bu yana BlackRock, JP Morgan ve Nationwide gibi yatırımcılardan yüz milyonlarca dolar topladı.

Companies House’daki kayıtlar, şirketin 2022 hesaplarının vadesinin geçmiş olduğunu ve geçen yılın sonuna kadar açılmasının planlandığını gösteriyor.

Bay Jenkins Cuma günü yaptığı açıklamada, hesapların Aralık ayında sunulduğunu ve aksi yöndeki herhangi bir önerinin “gerçeklere göre yanlış” olduğunu söyledi.

En son para – Yıllık izinleri en üst düzeye çıkarmanın en akıllı yolu

Yeni fonun yatırıldığı değerleme Cuma günü belirsizdi, ancak daha geniş piyasa dinamikleri bunun 2021’de sermayeyi güvence altına aldığı 500 milyon £ artı değerlemeden daha yüksek olmasının muhtemel olmadığını gösteriyor.

Bay Jenkins’in 10X’i kurma fikri, bankaların dijital olarak yönetilen hizmetlere geçişinin müşteriler ve hissedarlar için kötü sonuçlar doğurmasıydı.

Şirket, JP Morgan ve Avustralyalı borç veren Westpac ile ortaklıklar imzaladı, ancak büyük yeni bankacılık ittifaklarının son iki yılda yavaşladığı söyleniyor.

İronik bir şekilde Westpac anlaşması, Bay Jenkins’in Barclays’in görevden alınmasından sorumlu olan John McFarlane’in başkanlığında imzalandı.

10X’in eski genel müdürü Rebecca Skitt, şu anda The Bank of London’ı ortaklaşa yönetiyor.

Bay Jenkins bağış toplama konusunda yorum yapmaktan kaçındı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir