Eşi Shane MacGowan ‘insanların vücutlarına yapabileceklerinin sınırlarını zorladığını’ söylüyor | Entler ve Sanat Haberleri

Shane MacGowan’ın dul eşi, “insanların vücutlarına yapabileceklerinin sınırlarını zorladığı” için 35 yıldır onun ölümünden endişe duyduğunu söyledi.

Pogues’un solisti, en çok klasik Noel hit şarkısı Fairytale Of New York’la tanınır. “barışçıl” bir şekilde öldü geçen hafta 65 yaşındaydı.

İrlandalı gazeteci Victoria Mary Clarke anlattı ITVGood Morning Britain: “Sahnenin kenarında durup onu izlemeyi çok sevdim. Bileceğiniz gibi bu her zaman kolay olmadı çünkü sınırları zorladı, pervasızdı ve alışılmışın dışındaydı.

Resim:
Shane MacGowan ve Victoria Mary Clarke, 2017’de

“Yani bir yarış sürücüsünü izlemek ve kaza yapıp yapmayacağını bilmeden onun sahneye çıkışını izlemek gibiydi.”

MacGowan’a, son sağlık sorunları ve yıllar süren alkol ve madde bağımlılığı sonrasında ensefalit teşhisi konmuştu.

57 yaşındaki Bayan Clarke şöyle devam etti: “Sanırım izleyenlerin çoğu için muhtemelen sahip olduğunuz en büyük korku, sevdiğiniz birini kaybedeceğinizdir.

“Ve öyle olacak, bunu gerçekten atlatamazsınız, hepiniz sevdiğiniz birini kaybedeceksiniz.

“Ve biliyorum ki, benim için uzun yıllar, muhtemelen en az 35 yılımı Shane’i kaybetme endişesiyle geçirdim çünkü o, insanların vücutlarına yapabileceklerinin çoğunu sınırlarını zorladı.

“Bundan çok korktum ve parçalanacağımı, öleceğimi, konuşamayacağımı, komada olacağımı, uyuşturucu bağımlısı olacağımı veya buna benzer bir şey olacağını düşündüm.

“Bu yüzden hepinizin, bunun sandığınız kadar kötü olmadığını bilmenizi istiyorum. Ve birini kaybettiğinizde, aslında beklemediğiniz büyük miktarda sevgi karşınıza çıkıyor. Benim durumumda ise, , biliyorsun, bu kadar çok sevgi ve destek karşısında şaşkına döndüm.”

Daha erişilebilir bir video oynatıcı için lütfen Chrome tarayıcıyı kullanın

Shane MacGowan’ın hayatına bir bakış

Bayan Clarke’a, MacGowan’ın artan destek konusunda ne hissedeceği sorulduğunda şunları söyledi: “Ben ve Shane, son yıllarda hayatımızın çoğunu evde oturup The Crown’u izleyerek geçirdik.

“Gerçekte dışarı çıkmadık, dolayısıyla dış dünyada neler olup bittiğini pek bilmiyorduk.

“Çok sessiz, çok mutlu bir hayatımız vardı ve başka hiçbir şey istemiyorduk. Sadece burada oturup televizyon izlemek istiyorduk.

“Ama artık dışarıda onun hakkında bu kadar güçlü hislere sahip bu kadar çok insanın olduğunu bilmek, bir elinizle kaybederken diğer elinizle almak, eşit ve zıt türden bir tepki veriyor.”

Resim: Büyük İşaretle/ANL/Shutterstock
Resim:
Resim: Büyük İşaretle/ANL/Shutterstock

Fairytale of New York şarkısı şu anda Noel’de bir numara olmak için mücadele ediyor; bu, ilk olarak 1987’de piyasaya sürüldüğünde elde edilemeyen bir başarı ve listelerde iki numaraya kadar yükseldi.

Bayan Clarke, MacGowan’ın “Fairytale’in bir numaraya yükselmesinin pek de sorun olmayacağını” söyledi.

“Bunun onun için hiçbir zaman o kadar önemli olduğunu düşünmüyorum, çünkü pek çok insanın onu sevmesini ve bunun pek çok insan için çok şey ifade etmesini gerçekten takdir ettiğini düşünüyorum ve bir numara olmanın aslında sadece başarılı olmak anlamına gelmediğini düşünüyorum. takdir edildi.”

Bu hikaye hakkında daha fazlasını okuyun:
Ham bir yetenek ve Noel’le sonsuza dek sürecek bir bağlantı
Kiefer Sutherland’ın kavgaların yeniden ortaya çıkışıyla ilgili anekdotu

MacGowan ‘sadece birkaç gün önce yaşamaya kararlıydı’

Fairytale Of New York’ta Aralık 2000’de ölen İngiliz şarkıcı Kirsty MacColl ile MacGowan arasında bir düet yer alıyor.

Başlangıçta MacGowan tarafından Pogues’un kurucusu Jem Finer ile birlikte yazılmıştır.

Şarkı, 2005’ten bu yana her yıl Birleşik Krallık Noel Top 40’ına geri döndü.

MacGowan’ın ölümü büyük tepkiyle karşılandı haraçİnsanların “100 yıl sonra Shane’in şarkılarını söyleyeceğini” söyleyen Bruce Springsteen de dahil.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir