‘Eşcinsel ikonu olmak mı? Bu şimdiye kadarki en komik şey’ – The Traitors’tan Diane konuşuyor | Televizyon

Uyarı: Bu makale Hainler için spoiler içermektedir.

Sopranos’un sonunu unutun, Ross ve Rachel’ın “kırılımını” bir kenara bırakın… Kasabada tüm zamanların yeni, ikonik bir TV anı var ve bu da herkesin favorisi olan Sadık, Hainler’den Diane Carson’ın öldürülmesi. Ve sadece öldürülmedi! Yavaş yavaş o kadar ahlaksız bir şekilde zehirlendi ki, kendi mezarına doğru yürüdüğünden habersiz bir cenaze alayına katılmak zorunda kaldı.

Dün geceki bölüm 24 karatlık TV altınıydı; yüksek kamp, ​​hayal edilemeyecek gerilim ve yalnızca yedi bölüm boyunca realite şovlarının ünlüleri haline gelen bir yarışmacıya üzücü bir veda. 63 yaşındaki emekli öğretmen ekranlarımıza ilk geldiğinde korkutucu görünebilir, ancak anne tavuk içgüdüsünü, olağanüstü çiçek desenli bluz çalışmasını ve şunları açıkladığı bomba anı gördüğümüzde ulusun kalpleri kısa sürede yumuşadı: “Paul benim oğlum değil… ama Ross öyle!”

O yürüyen bir meme fabrikasıydı. Gerçek bir eşcinsel ikonu. Ve şimdi o gitti. Onu nasıl öldürebilirlerdi? Kadının kendisine sormanın zamanı geldi…

Nasılsın Diane?
Nasıl olmamı bekliyorsun? Az önce öldürüldüm, o kadar kötü ki!

Öte yandan, siz de İngiliz televizyonundaki ikonik anlardan birinin parçası oldunuz; o zamanlar da böyle mi hissettiniz?
Hımm, HAYIR! Ben sadece gülmek için oradaydım. Bunların hepsi biraz çılgınca.

Sanırım bir gecede gay ikonu olmayı beklemiyordun?
Çok gururum okşandı. Neden bir gey ikonu olabileceğime dair ortaya çıkan tüm nedenler ailemi gerçekten rahatsız eden nitelikler gibi görünüyor ki bu şimdiye kadarki en komik şey. Bunlardan biri, çok açık sözlü olmam ve istenmediğinde fikrimi belirtmem olabilir, ama aslında bu sadece benim ben olmamdır. Herhangi bir stratejiyle girmedim. Hayatta kalmak benim tek stratejimdi.

‘Bu kıyafet benim seçimim olmazdı!’ … Diane kendi cenazesinde. Fotoğraf: BBC

Farkında olmadan kendi cenaze töreninize liderlik ederek kaleden çıktığınızda, öleceğinizden şüphelendiniz mi?
O zamanlar Zack biraz endişeliydi, ben de onu daha çok sakinleştirmeye çalışıyordum. Sonra aklıma gelen şey şu oldu: Tanrım, umarım Ross iyidir. Ross iyileşince rahatladım. Beni Tracey’nin tüm dünyevi eşyalarını bırakacağı kişi olarak gösterdiklerinde ve bu yanlıştı… işte o zaman onun ben olduğumu anladım.

Sette ne kadar dramatikti?
Aman Tanrım, çok dramatik hissettim! Tabutların yanına geldiğinizde havada sis var ve yanımdaki insanların derin nefes aldığını hissedebiliyordum… ve tabii ki herkes siyahlar içinde. Aslında getirdiğim kıyafet lacivert olduğundan son anda çıkıp benim için başka bir şey halletmeleri gerekti. İtiraf etmeliyim ki bu kıyafet benim seçimim olmazdı!

Bir hevesle Hainler’e başvurdun, değil mi?
Kesinlikle. Geçen yıl çocuklar bana programı izlettiler. “Sanırım bunu yapabilirim” dedim, onlar da “Hayır, yapamazsın!” dediler. Fazla inatçısın. En iyi oyun planı sessiz olup arka plana karışmaktır ve bunu asla yapmazsınız.” Daha sonra kızım küstahça bana bir başvuru formu gönderdi. “Neye başvurduğumu asla tahmin edemezsiniz” demek için yaptım bunu. Bir ay boyunca Pazar günleri içeri gireceğimi hiç düşünmemiştim.

Onlara ne zaman söyledin?
Kızım ancak ben oradayken öğrendi. Diğer oğluma ise yayına çıkmadan bir gün öncesine kadar haber verilmedi. Görümcesi ona bir fotoğraf gönderdi ve şöyle dedi: “Bu yılki Hainlerin kadrosunu gördüm ve üzerinde annene benzeyen bir kadın var.” Şöyle dedi: “Aman Tanrım, bu dır-dir annem… ve o da benim kardeşim!” Tam bir şok içindeydiler.

Ross’un oğlun olduğunu kimseye söyleyip söylemeyeceğine dair bir planın var mıydı?
Asla kimseye söylemeyecektik. Sırtımıza hedef koymak olurdu.

Peki ya gürlediysen?
Eğer iş kesinlikle inkar edemeyeceğimiz bir noktaya gelirse o zaman tamamen dürüst olacağız diye düşündüm. Ancak Paul’un potansiyel olarak oğlum olduğundan bahsedilince, uzaktaydık çünkü bu bana çok fazla cephane sağlayacaktı. “Paul benim oğlum, Ross benim oğlum, Jasmine benim…” Biliyor musun? Ben böyle devam ederdim ve onlar da bir şey söyleyemeyecek kadar utanırlardı. İşin komik yanı, Paul bana daha en başında annesine benzediğimi söylemişti.

Sizce bu bir temenni mi?
Açıkça!

İtiraf etmeliyim ki dün geceki programı izlerken eşime dönüp şöyle dedim: ‘Keşke Diane benim annem olsaydı.’
Çok tatlısın. Çocuklarımın buna tamamen katılacağından emin değilim!

Hainler dışında Ross’la olan ilişkinizi nasıl tanımlarsınız?
Televizyonda gördüğünüz biziz. Birbirine sıkı sıkıya bağlı bir aileyiz ve her türlü oyunu seviyoruz. Birkaç yıl önce 60. doğum günüm için York’ta benim için bir hazine avı düzenlediler. Herkes kostümlüydü ve ben de tüm üyelerin etrafında dolaşıp onlarla karakterimle sohbet etmek zorunda kaldım. Kocam böyle bir şey yapmaz, sessizdir ve çok daha ayakları yere basar ama o bile sosisli sandviç gibi giyinmişti. Şimdiye kadarki en iyi zamandı. Bana bir zıplama kalesi aldılar!

Pek çok insan şovun perde arkasının nasıl olduğunu bilmek istiyor. Ne kadar süre çekim yaptınız?
Yaklaşık üç hafta boyunca özgür olmanız isteniyor.

Peki bu süre zarfında nerede uyuyorsunuz?
(Şüpheli bir şekilde) Kalacak yerimiz var.

Umarım yakınlardaki sadece bir Travelodge değildir?
Tek söyleyebileceğim, kalacak yerlerimiz var. Bunlar çok yaramaz sorular. Oğlum olmak istiyorsan artık böyle soru sorma!

Diane zehirli kadehten içiyor... Hainler.
Diane zehirli kadehten içiyor… Hainler. Fotoğraf: BBC

Tamam! Peki ya içki? Oradayken ne kadar içersin?
Gördüğün gibi elimden geldiğince içerim! Ama pek bir şey yok. Eğer istersen geceleri biraz var ve bu kadar.

Odanızda yaparken filme aldığınız küçük hobilere ne dersiniz? Sizi hamle yaparken yakaladık, bu sizin fikriniz miydi?
Oldu. Formda kalıyorum, koşu koşuları ve yarı maraton koşuları yapıyorum, bu yüzden zaten geceleri yapacağım şeyin hamle olduğunu düşündüm.

Hainlerin kim olduğunu öğrendiğinizde ne kadar şaşırdınız?
Paul’e şaşırmadım, ondan şüphelenmeye başlıyordum. Miles’a şaşırdım çünkü o benim arkadaşımdı. Bunun bir oyun olduğunu biliyorum ama birinin Sadık olmasıyla arkadaşlığını karıştırmaktan kendini alamazsın. Harry’ye gelince, o hiç radarımda değildi. Yuvarlak Masa’da benim için sandalyemi çeken sevimli, genç ve kibar bir adam gördüm. Ama geriye dönüp baktığınızda epeyce ağladığını görürsünüz, belki de bu onun sempati arayışındaydı. İşin tuhafı, gösteri başlamadan hemen önce tarot okumaya gittim ve içinde yılanlarla ilgili uyarılar vardı. Harry’nin kocaman bir yılan dövmesi var… ve ben hâlâ ikiyle ikiyi bir araya getiremedim!

Miles’ın seni öldürdüğünü öğrendiğinde içiniz mi doldu?
Aslında içkiyi gündeme getirerek ve herkesin zehrin sıvı olduğu fikrine odaklanmasını sağlayarak onu otobüsün altına atacağımdan endişeleniyordum. Tabii onun bir Hain olduğunu öğrendiğimde bu farklı bir hikaye. Ben, memnun o şimdi dışarıda!

Programdaki görünümünüz olağanüstü internet içeriklerinin çığ gibi büyümesine yol açtı…
Aslında sosyal medyada değilim. TikTok veya Twitter kullanmıyorum ama ailem bunları filtrelemede ve en iyi memleri bana göndermede iyi. Çoğunlukla kızımın yönettiği bir Instagram hesabı açtık, bu yüzden bu konuda paylaşımda bulunmaktan keyif alıyoruz.

Instagram’ınızın en iyi yanı, tüm bu harika Hainler içeriğinin orada olması, ancak bundan önce, yerel 10 km’lik koşularınızın sonuçlarını içeren iki tek gönderi var!
Bu benim payım! Yani sırf Ross’u ve internette cilt bakımı tavsiyeleri veren üvey kızımı takip etmek için bir hesap açtım. Sonra düşündüm ki, gurur duyduğum birkaç koşuyu yayınlayacağım. Daha sonra tanımadığım birkaç kişi beni takip etmeye başladı. Şimdi görünüşe bakılırsa binlerce takipçim var.

Cinayet on the Dancefloor’da dans ederkenki paylaşımınızı kim filme aldı?
Damadım bunu filme aldı. Ve bunu Ross’un kız arkadaşı önerdi. Oyuncu kadrosunun ekran görüntüsünü Ross’un kız arkadaşının kız kardeşinin yaptığını düşünüyorum. Ve sanırım müziği kızım da ekledi. Tek yaptığım dans edip içmekti!

İlk başta senin biraz sert olduğunu düşünmüştüm…
İyi! (Gülüyor)

Gösteri dışında insanlar sizi ilk başta böyle mi görüyor?
Kesinlikle. Eskiden paramiliter bir bölgede gençlik çalışanıydım. Daha sonra Belfast’taki barış hattında öğretmenlik yaptım. Ayrıca okuldan atılan 11 ila 16 yaş arası çocuklarla da çalıştım. Yani belli bir miktar sertliğe ihtiyacınız var ama her zaman böyle davranarak hayatta bir yere varabileceğinizi düşünmüyorum. Mümkün olan her yerde mizahı kullanıyorum ve insanların programda benim mizahi yönümü gerçekten görebildiğini düşünmüyorum.

Bundan sonra nereye gidebileceğinizi düşünüyorsunuz? Seni Strictly’de görebiliyordum…
Dans edemem bu yüzden kesinlikle katılmayacağım. Ünlülerle Pazar günü kızartmaları düşünüyorum. Bu ne kadar iyi olurdu? Pazar kızartmalarım çok lezzetli ve dünya meselelerini tartışabiliyoruz.

Atılmadan önce son bir şey: Ross’un bir hain olduğundan gerçekten şüphelendin mi?
Ancak sonuna doğru, çünkü orada olmam gerekenden daha uzun süre kaldığımı hissettim. Ama cenazemin olduğu gün kahvaltı yaptığımda bunu söylemek o kadar tuhaf ki! – Sohbetimizden onun kesinlikle bir Hain olmadığını anladım.

Oğlunuz tarafından ‘gömülmek’ ne kadar zordu?
Kimsenin öğrenmesini istemediğim için fazla duygusallaşmak istemedim. Bu yüzden tek bir kelime söylemeye karar verdim: “Güle güle.” Meğerse ona son sözümün “Miles” olduğunu sanmış! Ama “seni seviyorum” ya da buna benzer bir şey söylemek istemedim çünkü ağzım çok fazla hareket ederdi. Bizim için The Traitors’ı kazanması için ona mümkün olan en iyi şansı vermek istedim!

Hainler bu akşam ve Cuma saat 21.00’de BBC One’da devam ediyor

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir