Emenalo: Suudi Pro Ligi ‘Messi’yi ağırlamaktan büyük mutluluk duyacaktır’ | Suudi Pro Ligi

Suudi Pro Ligi’nin sportif direktörü, Lionel Messi de dahil olmak üzere her süperstar oyuncunun ülkede hoş karşılanacağını açıkladı.

Chelsea’nin eski teknik direktörü Michael Emenalo, Temmuz ayında SPL görevini üstlendi ve Neymar, Karim Benzema ve Riyad Mahrez gibi oyuncularla aynı yaz Körfez ülkesine gitti ve onlar da Cristiano Ronaldo’nun izinden gitti. Al-Nassr geçen Aralık ayında imza attı.

Yaz aylarında yapılan yaklaşık 760 milyon £’luk harcama, ligi Premier Lig’in ardından futbolda en fazla harcama yapılan ikinci lig haline getirdi. Emenalo, Ocak ayının daha sakin geçmesini bekliyor ancak şunları söyledi: “Suudi Pro Ligi, gelmek isteyen tüm süperstarlara açık. Eğer bir açılış olduğuna dair bir belirti varsa ve sizin ve benim tanıdığım süperstarlardan herhangi biri şöyle diyorsa: ‘Bu lige gelmekle ilgileniyoruz’, onları getirmek için çok çok çalışacağız.”

Hızlı rehber

Spor son dakika haber uyarılarına nasıl kaydolabilirim?

Göstermek

  • Guardian uygulamasını iPhone’daki iOS App Store’dan veya Android’deki Google Play mağazasından ‘The Guardian’ı arayarak indirin.
  • Zaten Guardian uygulamanız varsa en son sürümde olduğunuzdan emin olun.
  • Guardian uygulamasında sağ alttaki Menü düğmesine dokunun, ardından Ayarlar’a (dişli simgesi) ve ardından Bildirimler’e gidin.
  • Spor bildirimlerini açın.

Geri bildiriminiz için teşekkür ederiz.

18 kez şampiyon olan Al-Hilal, Neymar’ı imzalamadan önce Messi’ye teklifte bulundu ancak Arjantinli oyuncu onun yerine Inter Miami’ye katıldı. Emenalo, “MLS’ye gelmesinin nedenleri, cevabını bilmediğim bir konu” dedi. “Gelecek sezon buraya gelmek istediğine karar verirse onu ağırlamaktan mutluluk duyarız. Eğer MLS’de kalmak isterse onun adına çok ama çok mutlu olacağız.”

Suudi Arabistan’a transfer olan yıldızların Avrupa kulüplerine kiralanmasını da görmek gibi bir arzu yok. Emenalo, Sandro Tonali’nin 10 aylık bahis yasağıyla vurulmasının ardından yeni bir orta saha oyuncusu arayışında olan Rúben Neves’in Al-Hilal’den Newcastle’a olası bir kiralık transferiyle ilgili Premier Lig’deki son tartışmaları gözlemledi. Al-Hilal, Newcastle’ın da sahibi olan Kamu Yatırım Fonu’nun çoğunluk hissesine sahip olduğu dört Suudi Arabistan kulübünden biri.

Emenalo, “İnsanlar gerçekte olmayan bir şeyi birbirine bağlamaya çalıştı” dedi. “Rúben Wolves’taydı ve herkes onunla sözleşme imzalayabilirdi ama imzalamadılar.” Kasım ayında Premier Lig kulüpleri ilgili taraf kredilerinin geçici olarak yasaklanmasına karşı oy kullandı ancak Emenalo neden ilgi bildirildiğini anlıyor.

geçmiş bülten tanıtımını atla

“Newcastle futbol kulübünün muhtemelen bize yakın olmasından dolayı araştırma ve inceleme hakkı olduğunu düşünüyorum ve diğer kulüplerin de bakıp beğendikleri diğer oyuncuları göreceğini umuyoruz. Ayrıca Premier Lig de dahil olmak üzere diğer ülkelerden kulüplerden, bazı yıldız oyuncularımıza sahip olmak istedikleri ancak basında yer almayan ilgi gördüm. Kategorik olarak ‘Hayır’ diyoruz.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir