Ekvator Ginesi – Gine: Afrika Uluslar Kupası son 16 – canlı | Afrika Uluslar Kupası 2023

Önemli olaylar

Maç sonu: Gine 1-0 Ekvator Ginesi

Bitti! Bir klasik değildi. Aslında ilk yarı çok kötüydü. Ancak kırmızı kart, kaçırılan penaltı ve kabul edilmeyen golle geçen olaylı ikinci periyot, son saniyenin galibi Gine’nin son sekize geçmesini garantileyene kadar çok eğlenceli olduğu anlamına geliyordu. Ne rekabet!

Buna inanamıyorum. Araf’ta sıkışıp kalmış gibi bu maçı sonsuza kadar izleyeceğimi sanıyordum. Ancak Bayo’nun harika kafa vuruşu bunu mühürledi.

AMAÇ! Gine 1-0 Ekvator Ginesi (Bayo, 97)

Başardılar! Sonunda maçın son vuruşuyla Gine kazandı! Ben tekme diyorum, aslında kafa vuruşuydu. Harika bir başlık. Bayo’nun biraz boşluk bulduğu yakın direğe Diakite harika bir topla gidiyor. Hızla karşılıyor ve Owono’yu ustalıkla yeniyor. Beyazlı adamlar deliriyor. Kırmızılı adamlar gözyaşlarına yakındır. Ne dramatik bir son!

Güncelleme tarihi:

90+6 dakika: Gine açısından maçın en iyi hamlesi Onowo’nun sağ taraftan yaptığı orta atakla sona erdi. Top hızlı bir şekilde oynandı, düzgün bir bir-iki Sylla’yı serbest bıraktı ve o çizgiye ulaştı ve ardından yakın direğe koşan Guirassy’yi aramaya başladı. Ancak kaleci toparlanırken pas isabet etmedi.

90+4 dakika: Keita derinden topu alıyor ve sürüyor. İlk savunma hattını geçip ceza sahasına yaklaşıyor. Alanın içindeki pası dönen bir Bayo’yu buluyor ancak birisi ona doğru sallanamadan beyazlı herkesten uzaklaşıyor.

90+2 dakika: Gine orta sahadan topu çalıyor ve kontra atak yapma şansı yakalıyor. Son pas yine kötü. Yani orada tehlike yok.

Topu sürmek dışında başka fikirleri yok gibi görünüyorlar ve topun olumlu şekilde sıçramasını umuyorlar.

90 dakika: Sekiz dakikalık ilave süre verilecek. Bu Gine’nin kazananı bulması için yeterli mi? Ekvator Ginesi’nin toynaklama mesafeleri uzaktayken şimdi saldırıdalar.

87 dakika: Owono’dan rahat bir kurtarış daha. Kamano, topu kaybettikten sonra Ekvator Ginesi’nin ceza sahasının yakınına geri getirmeyi başaran azimli bir oyuncuydu ancak şutunu çekerken nefesi tükendi. Doğrudan kaleciye doğru ve fazla gücü olmadan.

85 dakika: Ekvator Ginesi kendi ceza sahası önünde savunma yapıyor. Bu, Gine’nin onlara ulaşabileceği ve Diakite’nin sağ kanattaki adamını geride bıraktığı anlamına geliyor. Açıda kaleye doğru hücum ediyor. Eğer bulabilirse kutuda bedava takım arkadaşları var. Bunun yerine – uysalca – ateş ediyor ve bu kolay bir kurtarış. 20 yaşındaki oyuncunun kötü karar vermesi.

82 dakika: Guirassy, ​​nefis bir topun hedefe doğru yönelmesiyle her yönüyle iyi bir futbol ortaya koyuyor. Hedefi tutturdu ama Owono’nun keskin kurtarışı çıtayı aştı.

80 dakika: Gine’nin sağ kanattan serbest vuruşla gol atması için bir şans daha. Lütfen teslimatın iyi olmasına izin verin. Fena değil ama Owono’nun yumruk atmasına yetecek kadar yakın. Gine onu geri dönüştürüyor ancak saldırı püskürtülüyor ve yeniden arkadan başlamak zorunda kalıyorlar.

78 dakika: Bir zamanlar Liverpool’da Werder Bremen’de forma giyen Naby Keita, orta sahada Konate’nin yerini alıyor. Gine için eksik kıvılcımı sağlayabilecek mi?

Soğutma molası. Eğlenceli bir pasajdı. Kabul edilmeyen gol, kırmızı kart, kaçırılan penaltı. Hala bir atılımın (ve bunun uzatmalara gitmesini engelleyecek bir hedefin) özlemini çekiyoruz ama en azından eğlenceliydi.

75 dakika: Owono tehlikeden uzak bir noktaya yumruk atıyor. Gine’nin antrenörü taç çizgisinde sinirleniyor. Takımının neden topu sahaya çıkarmakta başarısız olduğunu merak ediyor olmalı. 11 oyuncuyla kenardan bakıldığında oldukça hantal.

72 dakika: Saldırıda Ekvator Ginesi var. Penaltı kaçırmaya ve adam mağlup olmalarına rağmen bundan hoşlanıyorlar. Sağdan gelecek vaat eden bir saldırı, inişi tam olarak engelleyemez. Ne yazık ki son üçte birlik kısmın kalitesi pek iyi değil.

70 dakika: Bu çok büyük bir izindi. Gine, soldan bir saldırı başlatmadan önce kendilerini toplamayı tercih ediyor. Haç kaleci tarafından toplanır. Gine’nin adam avantajıyla galibiyete gitmesi gerekecek.

Penaltı kaçırıldı! Nsue direğe çarptı

Ah benim kelime! Kaleciyi yanlış yöne gönderdi ama yine de hedefi vuramadı. Bir yan ayak direğinin dışını sıyırıyor ve Sylla’nın faulü cezasız kalıyor.

“Aptalca fauller var, bir de Sylla’nın faulleri var” diyor Peter Ah.

Ekvator Ginesi’nin 10 numaralı forveti Emilio Nsue (sağda) kaçırılan penaltıya tepki gösteriyor. Fotoğraf: Issouf Sanogo/AFP/Getty Images

Güncelleme tarihi:

VAR müdahale etti, Ekvator Ginesi penaltı kazandı!

Şimdi o zaman. Kuvator Ginesi’nin 10 kişilik takımının öne geçme şansı olacak. Bu konuda soru yok. Sylla, Salvador’un bacağının arkasını taradı ve Nsue, turnuvadaki altıncısını kaydetme şansına sahip olacak.

Tekrarlar oldukça net. Penaltı olması gerekiyor. Bu verilmese şaşardım. Sylla’nın Salvador’un bileğini arkadan kestiği belli.

VAR, Salvador’a yapılan faulü kontrol ediyor. Sylla hücum yapan defans oyuncusu. Penaltı olabilir…

63 dakika: Ekvator Ginesi sol kanat ceza sahası yakınında serbest vuruş kullanacak. Topu içeri almak için harika bir fırsat. Bunun yerine Salvador biraz boşluk buldukça alçaktan oynuyorlar. Akıllı. Ancak daha botunu sallayamadan devrildi. Ağlıyor ama faul yapılmıyor.

60 dakika: Bu öngörülebilir bir kalıba dönüştü. Gine saldırıyor. Ekvator Ginesi derinlerde oturuyor. Bayo adına Camara uzun bir top atıyor ancak şutunu çekemiyor ve Coco savunurken el topu veriyor.

58 dakika: Gine’nin kırmızı kart faulünden aldığı serbest vuruş zayıftı, ancak top bölgede sallandıkça geri dönüştürüldü. Her iki stoper de – Diakhaby ve Jeanvier – şut atmaya çalışırken topa saldırıyor ancak ikisi de topu temiz yakalayamıyor.)

Ekvator Ginesi muhtemelen penaltı atışlarına kadar dayanmaya çalışacak. Gine’deki saldırıda gördüğümüz kadarıyla bunu yapabilirler.

Kırmızı kart! Ekvator Ginesi (Bikoro, 56)

Orta saha oyuncusuna kırmızı! Buna hiç şüphe yok. Topu uzaklaştırmak için ayağa kalktı ama onu takip ederken tekme atan bacağını havada asılı bıraktı ve topu kuvvetle Bayo’nun göğüs kafesine indirdi. Bikoro şikayet ediyor ama gitmesi gerekiyor. Gine tam bir tutunma noktası kazanırken, onlara sayısal bir avantaj verildi.

Somalili hakem Omar Abdulkadir Artan (sağda), Ekvator Ginesi’nin 4 numaralı orta saha oyuncusu Fede Bikoro’ya kırmızı kart gösteriyor. Fotoğraf: Franck Fife/AFP/Getty Images

Güncelleme tarihi:

55 dakika: Gine tempoyu artırdı. Topu daha hızlı ve daha doğru bir şekilde hareket ettiriyorlar.

Gole izin verilmedi!

Gine açıcının kendilerinde olduğunu düşünüyordu. Konate kafa vuruşunu kaleye gönderdi ancak serbest vuruş atıldığında bir mil uzaktaydı.

51 dakika: Şu ana kadar bu yarıda daha büyük bir aciliyet hissi var. Her iki tarafın da niyeti çok daha iyi. Umarız uzun sürer. Gine orta sahadan topu çalıp sola kaydırıyor. Ancak haç hayal kırıklığı yaratıyor. Hazırlık sırasında bir faul nedeniyle oyun geri alındığından serbest vuruş kullanacaklar

49 dakika: Guilavogui’den barın üzerinden alevler yükseldi. Gine sol kanatta boşluk buldu ve kanat oyuncusunu güzel bir ara pasla gönderdi. Ancak ilk dokunuş onu kaleden uzaklaştırdı ve hücum eden defans oyuncularını hissederek şutu kaptı.

47 dakika: Bu yarıya parlak bir başlangıç ​​yaptık ve Gine adına penaltı sesi duyuldu. Hakeme göre Sekou Sylla kendi eliyle yere düştü. Bu yüzden kalkması söylendi.

45 dakika: Ekvator Ginesi için erken şans! Vay canına, neredeyse açılışımızı yapıyorduk. Top ceza sahası içinde sallanıyordu ve Emilio Nsue topa saldırdı. Büyük bir kısmını aldı ama barın üzerinden uçtu.

Biraz kalite mi arıyorsunuz? Sonra Oku Jonathan Wilson Afrika’daki otobüslerin evrimi ve vasat bir iş yapmak için akın eden Avrupalı ​​kalfaların sonu hakkında:

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir