Dragon’s Den bölümü, ME tedavisine ilişkin ‘asılsız’ iddialarla ilgili şikayetler sonrasında düzenlendi | Entler ve Sanat Haberleri

BBC, Dragon’s Den’in kronik yorgunluk sendromunun tedavisine ilişkin “asılsız” iddiaları desteklediği yönünde şikayetlere yol açan bir bölümünün düzenlendiğini ve platformdan kaldırıldıktan sonra iPlayer’a geri yüklendiğini söyledi.

Şirketin internet sitesinde yer alan açıklamada, “dile getirilen endişeleri gidermek için yayın platformundaki programa bir açıklama eklendi” denildi.

Gösteri sırasında iş kadını Giselle Boxer, Acu Seeds işini tanıtırken ekranda bir kısa mesaj beliriyor: “Acu Seeds herhangi bir tıbbi duruma çare olarak tasarlanmamıştır ve herhangi bir sağlık durumuyla ilgili olarak her zaman kalifiye bir sağlık uzmanından tavsiye alınmalıdır. endişeler.”

Bölümdeİlk kez 18 Ocak’ta yayınlanan Bayan Boxer, miyaljik ensefalomiyelit veya ME olarak bilinen kronik yorgunluk sendromundan iyileşmesine yardımcı olmak için “diyet, akupunktur, Çin bitkileri ve kulak tohumlarını” kullandığını söyledi.

Küçük iğnesiz akupunktur cihazları olan kulak tohumlarıyla ilgili deneyimi onu, altı Ejderhanın hepsinden teklif alan ve gösteri tarihinde rekor bir başarı elde eden Acu Seeds markasını geliştirmeye yöneltti.

Genellikle Den’de beş Ejderha bulunur. Şu anki düzenli kadro Peter Jones, Deborah Meaden, Touker Suleyman, Sara Davies ve Steven Bartlett’ten oluşuyor. Ancak Acu Seeds bölümünde eski futbolcu, uzman ve iş adamı Gary Neville panele Dragon olarak katılmıştı.

Acu Seeds’in web sitesindeki sorumluluk reddi beyanı, ürünün herhangi bir hastalığı teşhis etmek, tedavi etmek, tedavi etmek veya önlemek için kullanılmadığını söyledi.

Kulak tohumlarının savunucuları, kulaklardaki basınç noktalarını uyardıklarını söylüyorlar.

NHS, yorgunluk, uykusuzluk ve konsantre olma güçlüğü gibi semptomların eşlik ettiği uzun vadeli bir durum olan ME için şu anda bir tedavi bulunmadığını, ancak bazı tedavilerin bu durumu yönetmeye yardımcı olabileceğini söyledi.

Action for ME, Avam Kamarası’nın iki seçilmiş komitesinin başkanlarına, Bayan Boxer’ın sunumunun sunulma şekli konusunda “çok endişe duyduklarını” belirten açık bir mektup gönderdi.

Grup, yapılan yorumların ürünün “iyileşmesinden sorumlu olduğunu ve bu nedenle etkili bir tedavi olarak görülmesi gerektiğini” öne sürdüğünü ancak “ne yazık ki şu anda ME için bilinen etkili bir tedavi bulunmadığını” söyledi.

Devamını oku:
Dragon’s Den bölümü iPlayer’dan çekildi
Hainler finalistleri ihanetin nasıl hissettirdiğini anlatıyor
Hayır kurumu kırmızı halıdaki kediden endişeli

Grup, sosyal medyada BBC genel müdürü Tim Davie’ye de bölümle ilgili endişelerini dile getirdiğini söyledi.

Cuma günü BBC, aldığı şikayetler üzerine işletmenin programa dahil edilmesini savundu ve programda yer alan ürünlerin “onların onaylanması olarak görülmemesi gerektiğini” söyledi.

Ancak şirket, dile getirilen endişelerin ciddiye alındığını ve bölümün inceleme sırasında iPlayer’da yayınlanmayacağını söyledi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir