Doğu Sussex’te kamyonun arkasında bulunan göçmenlerin ardından yasa dışı girişe yardım etmekle suçlanan bir kişi | İngiltere Haberleri

İçişleri Bakanlığı, Cuma günü Doğu Sussex’teki Newhaven feribot limanında bir kamyonun arkasında göçmenlerin bulunmasının ardından bir kişinin İngiltere’ye yasa dışı girişe yardım etmekle suçlandığını söyledi.

Keşfin ardından başlatılan büyük operasyonun ardından 6 kişi hastaneye kaldırıldı.

Yerel gazete The Argus şunları söyledi: göçmenler Fransa’nın Dieppe kentinden geçen soğutmalı bir kamyonun arkasında bulundu.

Sussex Polisi herhangi bir ölüm bildirilmedi.

Olayla ilgili olarak biri insan kaçakçılığı, diğeri ise Birleşik Krallık’a yasa dışı yollardan girme şüphesiyle iki kişi tutuklandı.

Resim:
Resim: PA


Cumartesi günü İçişleri Bakanlığı sözcüsü şunları söyledi: “Bir kişi, Birleşik Krallık’a yasa dışı girişe yardım etmekle suçlandı.”

Suçlanan kişinin ismini vermediler.

Daha fazla Birleşik Krallık haberini okuyun:
Hafta sonu şiddetli yağış için sarı uyarı verildi
Filistin yanlısı gösteride 11 kişi tutuklandı
Aşırı hız yapan sürücü kazadan kaçtıktan sonra bıçak zoruyla taksiyi çaldı

Sınır Gücü, Göçmenlik Bürosu ve acil servislerin soruşturmaya devam ettiğini ancak “olay devam ederken daha fazla yorum yapmanın uygun olmayacağını” söylediler.

Güney Doğu Sahili Ambulansı Cuma günü yaptığı açıklamada, sabah 9.40’ta çağrıldığını ve “bir dizi ambulans kaynağının” konuşlandırıldığını söyledi.

Yetkililerin feribot yanaşmadan önce uyarıldığı bildirildi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir