Disney’in Frozen müzikali West End’de kapanacak ancak Birleşik Krallık’taki okullarda açılacak | Dondurulmuş

2021 yazından bu yana, ara sıra Anna veya Olaf kostümünün yanı sıra Elsa elbiseleri giyen heyecanlı tiyatro izleyicilerinin ilgisini çekti ancak West End müzikali Frozen bu yılın sonlarında kapanacak.

Pazartesi günü Disney Theatrical Group, gişe rekorları kıran animasyon filmin sahne uyarlamasının son kez uzatıldığını duyurdu. 2,8 milyondan fazla kişi tarafından izlenen gösteri, Londra’daki Theatre Royal Drury Lane’de 8 Eylül’de tamamlanacak. Kapanışı sürpriz oldu: Gösteri, Guardian dahil olmak üzere beş yıldızlı eleştiriler aldı ve eleştirmenler tarafından çocuklar için tiyatroya mükemmel bir giriş olarak övüldü. 2013 yapımı filmin ikinci devam filminin sinemalarda gösterime girmesi planlanıyor ve bu da “Donmuş Ateş”in henüz bitmediğini gösteriyor. Broadway müzikalinin Kuzey Amerika turu 2019’dan beri sürüyor.

Andrew Lloyd Webber’in grubu LW Theatres’in sahibi olduğu ve yönettiği Theatre Royal Drury Lane, doldurulacak yaklaşık 2.200 koltukla Theatreland’in en büyük kapasitelerinden birine sahip. Bu ay gösteriler için düzinelerce koltuk mevcut ancak Disney’in uzun süredir devam eden filmi The Lion King de benzer bir kontenjan seviyesine sahip ve Kovid-19 salgınından bu yana izleyiciler tiyatro için daha kısa sürede rezervasyon yaptırıyor.

Frozen, Kovid nedeniyle açılışı birkaç ay ertelenen birçok programdan biriydi. İki yıl süren, 60 milyon sterlinlik bir yenileme çalışması olan tiyatroda, Ağustos 2021’de Samantha Barks ve Stephanie McKeon’un sırasıyla Elsa ve Anna kardeşler rolünde olduğu tiyatroda gösterime başladı. Kristen Anderson-Lopez ve Robert Lopez’in şarkılarının yer aldığı Michael Grandage prodüksiyonu, Christopher Oram’ın özenli bir set ve kostüm tasarımına ve Finn Ross’un son teknoloji ürünü video tasarımı için dev bir LED kuyuya sahip.

Grandage, Frozen’ın en mutlu tiyatro deneyimlerinden biri olduğunu söyledi. “Frozen, Birleşik Krallık’ta salgının hemen ardından açıldı ve birçoğu tiyatroya ilk kez gelen izleyicileri tekrar ağırlamak muhteşemdi. Bu kadar çok kişiye tiyatronun gücünü tanıtmak ve ona karşı ömür boyu sürecek bir sevgi beslemek büyük bir ayrıcalıktı.”

Disney Theatrical Group yaptığı açıklamada, İngiltere’deki ortaokulların kendi Frozen yapımlarını sergilemelerine izin verilmesi için yakında bir yarışma başlatılacağını söyledi. Birleşik Krallık Frozen: Love is an Open Door, “Birleşik Krallık’taki her bölgede bir okula sahne haklarını kazanma ve gösterinin tam uzunluktaki versiyonunu sunan ilk kişi olma şansı verecek”.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir