Diş perisi çocuklara 100 dolarlık banknotlar ve tasarım takılar hediye ediyor | Sıradışı Haberler

Diş perisi dünya çapında daha cömert hale geldiğinden, bazı çocuklara yastıklarının altına 100 dolarlık banknotlar ve özel tasarım mücevherler veriliyor.

Delta Dental tarafından yapılan ankete göre ABD’de diş perisine verilen hediyenin ulusal ortalaması 2001’de 2 doların altındayken 2023’te 6 doların üzerine çıktı; ancak bazı ebeveynler The Wall Street Journal’a çocuklarına çok daha abartılı hediyeler verdiklerini açıkladı. .

AsktheDentist.com web sitesini işleten eski diş hekimi Mark Burhenne, bazı çocukların “nakit para, video oyunu, bazen de iPhone” aldığını söyledi ve bunu ebeveynlerin birbirleriyle rekabet ettiğine bağladı.

İngiltere’den gelen Chidera Nig, kızına 60 £, bir mektup, gümüş peri kolyesi ve Louis Vuitton bileziği verdi.

Bayan Nig’in kocası, bu tasarım parçayı kızları doğduğunda satın aldı ve o da, bunu hediye etmenin doğru zamanı gibi geldiğini söyledi.

Bayan Nig, ABD’deki yayına “Bu onun kaybettiği ilk süt dişiydi ve süreç onun için rahatsız ediciydi, bu yüzden ona ekstra diş perisi deneyimi yaşatmaya karar verdik” dedi.

“Çocukluk çok hızlı geçiyor ve biz her anın kıymetini bilmemiz, dönüm noktalarını kutlamamız ve uzun ömürlü anılar yaratmamız gerektiğine inanıyoruz.”

Ancak diş perisinden gelen cömert hediyeler, çocukların yastıklarının altında bulduklarını karşılaştırmalarına yol açabilir.

Cheshire’dan Natasha Evans, ilk dişini kaybettiğinde kızına kız kardeşiyle paylaşmak üzere üç adet bir poundluk madeni para ve iki adet çikolata parası verdiğini söyledi.

Ancak kızı Rae sınıf arkadaşlarına hediyelerinden bahsettiğinde Bayan Evans şunları söyledi: “Bunun nasıl sonuçlanacağını düşünmedim.

“Diğerleri şöyle dedi: Durun, diş perisi bize çikolata paraları getirmedi!”

Devamını oku:
İngiltere GSYİH’deki düşüşün ardından resesyona girdi
Londra Overground altı hatta bölünüyor

40mph bölgesine sahte 50mph tabelası yerleştirilen sürücülere para cezası verildi

Bayan Evans, çocuklara diş perisinin normalde bunu yapmadığını söyledi ve bundan sonra da para vermeye devam etmeyi planladığını söyledi.

Ancak bu tür bir enflasyondan etkilenen sadece diş perisi değil; ebeveynler bu şekilde daha küçük dönüm noktalarını da kutluyorlar.

The Guardian’a göre, Pinterest’teki küresel aramalar Eylül 2021 ile Ağustos 2023 arasında “tuvalet eğitimi ödül fikirleri” için %100, “yıl sonu okul partisi fikirleri” için %90 ve “ilk diş partim” için %40 arttı. Wall Street Journal.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir