Dev Shakira heykeli yıldızın memleketi Kolombiya’da açıldı | Entler ve Sanat Haberleri

Shakira’nın alamet-i farikası kalça sallama pozuyla dev bir bronz heykeli memleketi Kolombiya’da açıldı.

Şarkıcı, 6,5 metrelik (21,3 ft) haraç açılışı sırasında Karayip Denizi kıyısındaki bir liman şehri olan Barranquilla’daki bölgeden fotoğraflar paylaştı.

ŞakiraFotoğraflarda ebeveynleri ve erkek kardeşlerinin heykeli ziyaret ettiği ve 46 yaşındaki yıldıza ithaf edilen, doğum günü olan 2 Şubat 1977’yi şehrin “dünyaya doğduğu” gün olarak tanımlayan İspanyolca yazıt görülüyor.

‘Küçük kalbim için çok fazla’

Resim:
Resim: dpa/picture-alliance/AP


Aynı zamanda en büyük hitlerinden birine selam vererek onun “beste yapan yüreğini”, “eşsiz yeteneğini”, “kitleleri harekete geçiren sesini” ve “yalan söylemeyen kalçasını” övüyor.

Fotoğrafları 90,3 milyon Instagram takipçisine paylaşan Shakira, bu bağlılığın “küçük kalbim için çok fazla” olduğunu söyledi.

Heykel, Bölge Sanat Okulu öğrencileri ve mezunlarının desteğiyle sanatçı Yino Marquez tarafından yapıldı.

Açılışına Barranquilla belediye başkanı Jaime Pumarejo Heins de katıldı.

Shakira 2023’te Google’da en çok aranan müzisyen olduteknoloji şirketi Aralık ayının başlarında bunu açıkladı.

Shakira'nın 6,5 metrelik bronz heykeli, memleketi Kolombiya'nın Barranquilla kentinde açıldı.  Resim: dpa/picture-alliance/dpa/AP
Resim:
Resim: dpa/picture-alliance/AP


Yıldız bir ay önce İspanya’daki mahkemeye katılmıştı. Vergi kaçakçılığı davasının başlayacağı sabah yetkililerle anlaşmaya varıldı.

AP haber ajansının bildirdiğine göre, 7 milyon avro (6,1 milyon £) para cezası ödemeyi kabul etti ve ayrıca üç yıl ertelenmiş hapis cezası aldı.

Eski ortağı futbolcu Gerard Pique’den iki oğlu olan Shakira, avukatlarının duruşmanın ardından mahkemenin kendi lehine karar vereceğinden “emin” olduklarını ancak kendisinin “mahkemenin çıkarına en uygun şekilde” konuyu önceden çözmeye karar verdiğini söyledi. Bu kavgada annelerinin kişisel refahını feda ettiğini görmek istemeyen çocuklarım yürekten”.

Anlaşma, isminin açıklanmasından birkaç gün sonra geldi Latin Grammy’lerinin en büyük kazananlarından biriüç ödül alarak evine döndü.

Pique’nin eski İspanyol uluslararası takım arkadaşı ve Pique’nin eski kulübü Barcelona’nın rakipleri Real Madrid’in savunucusu Sergio Ramos tarafından kendisine bir ödül takdim edildi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir