Davos: Jeremy Hunt, büyümeyi teşvik etmek için bütçede vergi indirimi yapılmasının sinyalini verdi | İş haberleri

Şansölye, bu yıl bahar bütçesinde vergileri düşürmek istediğini ve bunu yapmanın ekonominin yeniden büyümesini sağlamanın en hızlı yolu olacağını ilan etti.

Davos’taki Dünya Ekonomik Forumu’nun kenarlarında Sky News’e konuşan, Jeremy Hunt Mart ayındaki etkinlik öncesinde henüz mali rakamları görmemiş olsa da vergilerin düşürülmesinden umutlu olduğunu söyledi.

“Dünyanın dört bir yanına bakıyorum ve dünyanın Amerika Birleşik Devletleri gibi, Asya gibi en hızlı büyüyen, en dinamik ekonomilere sahip olan bölgelerinin daha düşük vergili yerler olma eğiliminde olduğunu görüyorum” dedi.

“İşte bu yüzden sonbahar beyanımızda kararlı bir şekilde vergileri düşürdük.

“Dolayısıyla bütçedeki önceliğim büyüme olacak; çünkü eğer ekonomiyi büyütebilirsem, bu NHS için daha fazla paramız olacağı, aileler üzerindeki baskıyı hafifletebileceğimiz ve parlak silahlı kuvvetlerimize yatırım yapabileceğimiz anlamına gelecektir.”

Şansölye, Davos’taki zirveye neredeyse tüm diğer önemli siyasi isimlerden daha geç geldi çünkü Çarşamba gecesi Ruanda yasa tasarısını parlamentoda oylamak için Londra’da kalmak istiyordu. Oylama sona erdiğinde Perşembe günkü toplantıları için Davos’a zamanında varmanın tek yolunun özel jet kiralamak olduğunu söyledi.

Gölge Şansölyesi Rachel Reeves, bu hafta başlarında yokluğunun fark edildiğini söyledi.

Resim:
Bayan Reeves, büyükleri ve küresel ekonominin iyiliğini etkilemek için Davos’ta. Dosya resmi

“Görüyorsunuz, dünyanın dört bir yanındaki diğer ülkelerden liderler burada ve hükümetin liderliği olmadan, yatırımı kaçırıyoruz, iş ve refahı kaçırıyoruz” dedi.

“Ve eğer gelecek yıl bu zamanlar şansölye olursam, Britanya’ya iş, refah ve yatırım getirmek için çevrilmemiş taş bırakmayacağıma kararlıyım.”

Bu yılki etkinliği gölgeleyen ana sorunlardan biri, Kızıldeniz’in bir nakliye yolu olarak neredeyse kapanması oldu.

Daha erişilebilir bir video oynatıcı için lütfen Chrome tarayıcıyı kullanın

Nakliye krizi Davos’ta da hissedildi

Bay Hunt, bunun enflasyonda başka bir sıçramayı besleyeceği yönündeki endişelere rağmen, İngiltere ve ABD’nin Husi bölgelerine yönelik hava saldırılarının gerekli olduğunu söyledi.

“İngiltere’nin Kızıldeniz rotasının güvenliğini sağlamak için Amerikalı müttefiklerimizle birlikte kararlı adımlar atması çok önemli” dedi.

“Bu çok büyük bir küresel ticaret yolu ve İngiltere, aldığımız önlemler sayesinde bu ticaret yollarının güvenliğinin sağlanmasında dünyada çok önemli bir rol oynuyor.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir