COVID-19: Sahipleri Battersea tarafından finanse edilen araştırmaya göre pandemi sırasında satın alınan yavru köpeklerin yüksek düzeyde kötü davranışları var | İngiltere Haberleri

Sahipleri, Kovid-19 salgını sırasında satın alınan yavru köpeklerin kötü davranışlara eğilimli olduğunu söyledi.

Kraliyet Veteriner Koleji (RVC) tarafından yapılan bir araştırma, ‘pandemik yavru köpek’ sahibi beş kişiden dördünün (%82) durumlarını iyileştirmeye çalışmak için caydırıcı veya cezaya dayalı eğitim yöntemleri kullandıklarını bildirdi. köpeğin davranışlar.

Araştırmacılar, bir köpeğe bağırmak veya ona liderlik etmek gibi caydırıcı tekniklerin daha ileri davranış sorunlarıyla bağlantılı olduğunu ve aynı zamanda etkisiz olduğunu söyledi.

Daha erişilebilir bir video oynatıcı için lütfen Chrome tarayıcıyı kullanın


0:41

Altı bacaklı köpeğin ameliyat sonrası durumu iyi

Hayvan kurtarma yardım kuruluşu Battersea tarafından finanse edilen araştırmada, 1000’den fazla İngiliz köpek sahibinden genç köpeklerinde gördükleri sorunlu davranışları belirtmeleri istendi.

Sahiplerin neredeyse tamamı (%97) köpeklerinin yanıtlarından alınan 24 listeden en az bir sorunlu davranışa sahip olduğunu bildirdi.

Bunlar, diğer köpeklerin, insanların, yüksek seslerin ve daha fazlasının etrafında endişe/korku gibi saldırganlık ve korku/kaçınma davranışlarına yönelik kontrol ve dikkat çekme sorunlarını içeriyordu.

21 ayda, sahipler ortalama beş sorunlu davranış bildirirken, sahiplerin %20’si sekiz veya daha fazla sorunlu davranış bildirdi.

En sık görülen davranış sorunları kontrol davranışları (%84), dikkat çekme (%77), korku/kaçınma davranışları (%41) ve saldırgan davranışlar (%25) olarak belirlendi.

Aynı dönemde köpeklerini nasıl eğittiklerine gelince, sahiplerin neredeyse tamamı (%96) evcil hayvanlarını sözlü olarak övdüklerini söyledi, ancak %80’i ayrıca bir veya daha fazla itici yöntem veya yardım kullandığını bildirdi ve %39’u iki veya daha fazlasını kullandığını itiraf etti.

Daha erişilebilir bir video oynatıcı için lütfen Chrome tarayıcıyı kullanın

İtfaiye ekipleri köpeği buz tutan gölden kurtardı

Araştırmayı yöneten RVC öğretim görevlisi Dr. Rowena Packer, sorunlu davranışların “pandemik yavru köpeklerde son derece yaygın olduğunu ve birçok durumda, cezaya dayalı eğitim teknikleri kullanan sahipleri tarafından potansiyel olarak daha da kötüleştirildiğini” söyledi.

“Bunlar genellikle bir köpeğin kasıtlı olarak ‘kötü’ davranmasından ziyade, bir köpeğin başa çıkmakta zorlandığının veya bir durumda uygun bir tepki vermenin öğretilmediğinin bir işaretidir.”

Daha erişilebilir bir video oynatıcı için lütfen Chrome tarayıcıyı kullanın

Köpeğin uçurumdan düşmesi sonucu dramatik kurtarma

Onları cezalandırmanın “köpeklerin kaygılı ve korkulu olmasına, saldırganlık da dahil olmak üzere daha fazla sorunlu davranışlar geliştirmesine yol açabileceği” konusunda uyardı.

Battersea’nin Kıdemli Hayvan Davranışı Müdürü Robert Bays, hayır kurumunun belirli davranış sorunları nedeniyle merkezlerine gelen köpeklerin sayısında “önemli bir artış” gördüğünü söyledi ve bu durum genellikle pandemi ve bu olağandışı zamanda ortaya çıkan eğitim zorluklarıyla ilişkilendirilebilir. “.

Devamını oku:
Köpek kakasını yok etmek için DNA kullanıldı
Holyrood, XL Bully ırkına karşı harekete geçiyor
Bobi gerçekten dünyanın en yaşlı köpeği mi?

Caydırıcı eğitim, “yetişkinlikte sıklıkla daha fazla davranış sorunlarına neden olabilir ve davranışın bastırılmasına yol açabilir, ayrıca evcil hayvan ile sahibi arasındaki ilişkiye önemli ölçüde zarar verebileceğinden, gelecekte bunun üstesinden gelinmesi zor olabilir” diye uyardı.

Araştırmaya katılanların neredeyse beşte ikisi (%39) bunu ilk kez yapıyor ve üçte biri (%33) evcil hayvanlarını eğitmenin beklediklerinden daha zor olduğunu söyledi.

Sahiplerin yüzde 15’i, köpeklerinin davranışlarının beklediklerinden daha kötü olduğunu buldu.

Çalışma, 2020 yılındaki COVID-19 salgını sırasında Birleşik Krallık’taki yetiştiricilerden 16 haftalık yaşın altındaki bir grup yavru köpeği takip eden RVC Pandemic Puppies projesinin bir parçası.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir