Claire Holland: Darren Osment, gizli görevdeki polise itiraf ettikten sonra 2012’deki cinayetten suçlu bulundu | İngiltere Haberleri

Bir bar şefi, on yıldan uzun bir süre önce, gizli görevdeki bir polis memurunun onunla arkadaş olup bir itiraf kaydetmesinin ardından eski ortağını öldürmekten suçlu bulundu.

41 yaşındaki Darren Osment, Claire Holland’ı Haziran 2012’nin başlarında sarhoşken çıkan bir tartışma sırasında öldürmüştü.

32 yaşındaki Bayan Holland, en son Bristol şehir merkezindeki bir bardan çıkarken görüldü; ancak dört çocuk annesinin cesedi hiçbir zaman bulunamadı ve katilin olayla ilgili olduğunu gösteren hiçbir adli tıp da yok.

Paddy O’Hara adında bir adam gibi davranan ve yeraltı suç dünyasına karışmış gibi davranan bir gizli polis memuru, Osment’i soruşturmakla görevlendirildi.

Bristol Kraliyet Mahkemesi’ndeki duruşmada, polis memurunun, özellikle içki içtikten sonra, şiddetli öfkesinin birçok örneğine tanık olduğu söylendi.

Savcı Andrew Langdon KC jüriye, Osment’in “öfkeli olduğunda şiddete başvurma eğiliminde olan patlayıcı bir öfkeye sahip olduğunu” ve Bayan Holland’ı öldürdüğünde muhtemelen “öfkesini kaybettiğini, kendi kontrolünü kaybettiğini” söyledi.

Daha da önemlisi polis, Osment’in yıllar içinde Bayan Holland’ı boğduğunu, cesedini kestiğini ve onu Avon Nehri’ne attığını söylediği birçok itirafta bulundu.

Mahkeme, onun gizli görevdeki polis memuru, arkadaşları, eski kız arkadaşı, 999 operatörü ve bir hapishane mahkumunun da aralarında bulunduğu altı farklı kişiye itirafta bulunduğunu duydu.

Bay Langdon, Osment’in “ona ne yaptığını bilmenin yükünü taşıdığını” ve itiraflarıyla “kendini bu yükten kurtarmaya çalıştığını” söyledi.

Resim:
Claire Holland’ın cesedi bulunamadı

Bayan Holland ve Osment alkolikti ve 2008 yılında bir kafede çalışırken tanışmışlardı.

2010 yılında alkol kaynaklı aile içi şiddet iddiaları üzerine koruyucu aileye verilen bir çocukları vardı.

Polis, Osment’i 2019 yılında 999’u çevirip cinayeti itiraf etmesinden sonra yeniden soruşturmaya başladı.

Gizli görevli onun güvenini kazandı ve ikili bilardo ve bilardo oynayacak, birlikte yürüyüşe çıkacak ve sözde suça karışacaktı.

Jüri üyeleri, Osment’in mazeretleri tartıştığı ve cinayetle ilgili potansiyel olarak başkalarını suçladığı konuşmaları dinledi.

‘Yaptığımı yaptım’

Kayıtlardan birinde memura şunları söylüyor: “Evet, yaptığı yüzünden, siktir et dostum, siktir et onu. Sonunda, siktir et, o gitmeyecek yeniden gün ışığını göreceğim, bu konuda endişelenmeyin.”

Bir diğerinde Osment, şef eğitimi nedeniyle “bıçak becerisine” sahip olduğunu söyledi.

Bayan Holland’ın cesedini kestiğini belirtmek için hışırtılı bir ses çıkarırken elini göğsünün üzerinde gezdirdi.

Osment, “Dediğim gibi detaya girmeyeceğim, yaptığımı yaptım, yaptığımı yaptım…” dedi.

Çocuklarının bakıma alınmasından kendisinin sorumlu olduğuna inandığı için onu öldürdüğünü öne sürdü.

“Bu beni hasta ediyor. Ama bunu (çocuğum) için yaptım. Çünkü o benim lanet çocuğuma zarar verdi. Ve onların yetiştirilme şekli kesinlikle yanlış.”

Devamını oku:
Amerikalı sürücü, hemşirenin yürüyememesine neden olan kazanın ardından İngiltere’den kaçtı

Prens Harry, Pazar günü Mail’e yaklaşık 50.000 £ ödeme emri verdi

Osment cinayeti reddetti ve itirafların “sarhoş bir aptalın” saçmalıkları olduğunu iddia etti.

Dedektif Başkomiser Darren Hannant, gizli görevdeki memuru güvende tutmanın hayati önem taşıdığını ve soruşturma ekibinin, ilk görevlendirildikten bir buçuk yıl sonra, Temmuz 2022’ye kadar onun hakkında hiçbir şey bilmediğini söyledi.

Cinayeti “Claire’e olan yoğun nefretinden kaynaklanan acımasız ve önceden tasarlanmış bir suç” olarak nitelendirdi.

Osment’in onu 6 Haziran 2012’de Clifton bölgesinde çalıştığı bara kandırdığını, öldürdüğünü ve muhtemelen cesedini suya attığını söyledi.

Osment’in cezası 20 Aralık’ta görülecek.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir