Çin casusu olduğundan şüphelenilen güvercin, sekiz ay boyunca gözaltında tutulduktan sonra Hindistan’da polis tarafından serbest bırakıldı | Dünya Haberleri

Çin casusu olmakla suçlanan güvercin, polis tarafından temize çıkarılarak doğaya geri bırakıldı.

Hindistan haber ajansı Press Trust’ın bildirdiğine göre kuş, geçen yıl Mayıs ayında Mumbai’deki bir limanın yakınında yakalandıktan sonra memurlar tarafından gözaltına alındı.

Bacaklarına bağlanmış iki yüzükle bulundu; üzerinde şu kelimeler yazılıydı: Çince.

Dedektifler güvercinin casusluğa karıştığından şüphelendiler ve onu alıp daha sonra Mumbai’deki Bai Sakarbai Dinshaw Petit Hayvan Hastanesi’ne gönderdiler.

Ancak sekiz ay esaret altında kaldıktan sonra, yaratığın Tayvan’dan kaçıp buraya uçan bir açık deniz yarış kuşu olduğu ortaya çıktı. Hindistan.

Polis daha sonra kuşun Bombay Hayvanlara Zulmü Önleme Derneği’ne nakledilmesini onayladı ve burada doktorlar haksız yere suçlanan kuşu Salı günü serbest bıraktı.

Sky News’den daha fazlasını okuyun:
Kimyasal saldırı nedeniyle aranan adam

Trump’ın ‘Rusya’daki seks partisi’ iddiası reddedildi
Kaçak maymun sakinleştiriciyle vuruldu

Güvercinler, Birinci Dünya Savaşı ve İkinci Dünya Savaşı’nda Birleşik Krallık kuvvetleri tarafından mesaj iletmek de dahil olmak üzere, tarih boyunca casusluk ve savaşta kullanılmıştır.

Gustav adlı güvercin ilk haberi getirdi D Günü Bir muhabirin 6 Haziran 1944’te Normandiya’daki Sword Plajı’na inerken bir rapor yazıp bunu kuşa iliştirmesinin ardından İngiltere’ye geri döndü.

Hindistan da daha önce kuşları güvenlik korkusu nedeniyle gözaltına almıştı. 2020’de Hindistan kontrolündeki Keşmir’de şüpheli polis bir güvercin yakaladı bir şeye aitti Pakistan balıkçı.

Yapılan soruşturmada kuşun casus olmadığı ve ülkeler arasındaki sınırı geçerek uçtuğu ortaya çıktı.

2016 yılında bir güvercin daha gözaltına alındı Hindistan Başbakanını tehdit eden bir notla birlikte bulunduğu iddia edildi Narendra Modi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir