Chiara Ferragni, ‘hayır amaçlı’ Noel pastasının satışıyla hayranlarını yanılttıktan sonra özür diledi | Entler ve Sanat Haberleri

İtalyan moda fenomeni Chiara Ferragni, takipçilerini Noel pastası satışı konusunda yanılttıktan sonra özür diledi

Platformunu moda ve güzellik markası Chiara Ferragni aracılığıyla inşa eden 36 yaşındaki hayranlar, Ferragni markalı bir pandoro satın alarak buna inandırıldıktan sonra bir çocuk hastanesine 1 milyon Euro (860.000 £) bağışlayacağını söyledi. panettone’a benzer şekilde) hayır kurumuna katkıda bulunuyorlardı.

Yaklaşık 30 milyon Instagram takipçisinden özür dilediği videoda fenomen, İtalya’nın rekabet gözlemcisi tarafından para cezasına çarptırıldıktan sonra bir “iletişim hatası” yaşandığını itiraf etti.

Gerçekte, pastayı yapan şirket olan Balocco, Ferragni ile işbirliği içinde yarışmanın başlatılmasından aylar önce Torino merkezli bir pediatri hastanesi olan Regina Margherita’ya bir defaya mahsus 50.000 € (43.000 £) ödeme yapmıştı.

Ferragni bir Instagram videosunda, “Bir iletişim hatası yaptığımın farkındayım… benim hatam, iyi niyetle, iletişim yoluyla ticari bir faaliyeti bir hayır kurumu faaliyetiyle ilişkilendirmekti” dedi.

Daha fazla eğlence haberi okuyun:
İsrail boykot tehditlerine rağmen Eurovision’da yarışacak
Marvel, jürinin kendisini saldırıdan suçlu bulmasının ardından aktör Jonathan Majors’ı kovdu
Lizzo hakimden zorbalık iddialarını reddetmesini istedi

Etkileyici kişi olayla ilgili olarak İtalya Başbakanı da dahil olmak üzere eleştirilere maruz kaldı Giorgia Meloni.

Bayan Meloni, Ferragni’den doğrudan bahsetmeden şunları söyledi: “İzlenecek gerçek modeller, kıyafetler giyerek ve çantalar göstererek çok para kazanan, hatta insanları hayırsever olduklarına inandıran pahalı pastaların tanıtımını yapan etkileyiciler değil.”

İki çocuk annesi tarafından yönetilen işletmelere, antitröst kurumu AGCM tarafından 1.075 milyon Euro (927.000 £) para cezası verildi.

Ferragni, cezayı “orantısız ve adaletsiz” olarak nitelendirerek itiraz edeceğini söyledi ve cezada indirim yapılması durumunda bağışına bu indirime eşdeğer bir miktar ekleyeceğini söyledi.

Gönüllü olarak yaptığı 1 milyon avroluk bağış, Ferragni’nin Balocco ile yaptığı tanıtım yarışması anlaşmasından elde ettiği miktarla aynı.

Pasta şirketine 420.000 € (360.000 £) para cezası verildi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir