CBI, kurtarma finansmanını yeniden finanse etmek için sonbaharda son tarihle karşı karşıya | İş haberleri

CBI, sonbaharda çöküşünü önlemek için uygulamaya konulan milyonlarca sterlinlik fonu yeniden finanse etmek için önümüzdeki Eylül ayına kadar son tarihle karşı karşıya.

Sky News, bankalarla uygulamaya konan yedi rakamlı kredinin süresinin gelecek yılın üçüncü çeyreğinin sonunda dolacağını öğrendi.

Tesisin büyüklüğü belirsiz olsa da kaynaklar bunun muhtemelen birkaç milyon pound olacağını söylüyor.

İş lobisi grubunun geçen hafta sonlarında üyelere dağıtılan yıllık raporuna ve hesaplarına göre grup, bir cinsel taciz skandalının ardından “önemli üyelerin desteği, rezervlerin kullanımı, alacaklıların desteği ve işbirliği sayesinde” hayatta kalmayı başardı. banka finansmanı”.

“Banka finansmanı 30 Eylül 2024’te sona erecek ve bu tarihten sonra yönetim kurulunun mevcut niyeti, gerekirse tesisi yenilemek olacak.

“Geçtiğimiz yıla ait istisnai maliyetler artık ödendi ve organizasyon, maaş maliyetlerinin beklenen gelir düzeyine uygun olacak şekilde yeniden şekillendirildi.”

Cuma günü Sky News, CBI’ın, siyasi ve ticari liderler arasındaki eski konumunu yeniden kazanma mücadelesi verirken bile üyelerini ücretlerde daha fazla artışa razı olmaya çağırdığını açıkladı.

Üyelerden bu hafta yapılacak yıllık toplantıda abonelik maliyetlerinde %5’lik bir artışı onaylamaları istenecek.

Kendini “İngiliz iş dünyasının sesi” olarak tanımlayan CBI, geçtiğimiz ay şansölye Jeremy Hunt’ın bir konuşma yaptığı yıllık konferansının küçültülmüş bir versiyonunu düzenleyerek itibarını yavaş yavaş yeniden inşa ediyor.

Grup, eski çalışanlarına yönelik tecavüz iddialarının ardından, Aviva ve John Lewis Partnership’in de aralarında bulunduğu kurumsal üyelerin göçünü tetikledikten sonra işgücünün bir kısmını işten çıkararak ve yurt dışındaki ofislerinin çoğunu kapatarak maliyetleri düşürüyor.

Uygunsuz davranışlarla suçlanan ancak daha ciddi iddialarla hiçbir ilgisi olmayan genel müdürü Tony Danker, uzaklaştırıldıktan sonra Nisan haftalarında istifa etti.

CBI, üreticilerin kuruluşu olan Make UK ile birleşme konusunda sonbaharda kısaca konuşmalar yaptı, ancak bunlar artık kısaltıldı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir