Cape Town: Güney Afrika şehrinde yayılan kötü kokunun sorumlusu sığır gemisiydi | Dünya Haberleri

Yetkililer, Güney Afrika’nın Cape Town kentini saran kötü kokunun, limana yanaşmış sığır taşıyan bir gemiden geldiğini söyledi.

Bir sakin X’e “Cehennemdeyiz” diye yazdı.

Bir başkası şunu paylaştı: “Cape Town bugün kesinlikle kokuyor. Gemi 8 km uzakta ve hala kokusunu alabiliyorum…

“Umarım bu durum hızla çözülebilir. Sadece Cape Town sakinlerinin kişisel rahatlığı için değil, aynı zamanda bu korkunç koşullarda tutulan zavallı sığırlar için.”

Şehir yetkilileri, kokunun kaynağı keşfedilmeden önce bir soruşturma başlattı ve kanalizasyon tesislerini sızıntılara karşı denetledi: Brezilya’dan Irak’a 19.000 canlı sığır taşıyan bir gemi limana yanaştı.

Belediye başkanının su ve sanitasyondan sorumlu yetkilisi Zahid Badroodien, geminin yakında yola çıkacağını söyledi; bu, muhtemelen çalışma haftasına hoş olmayan bir başlangıç ​​yapan bölge sakinlerini rahatlatacak bir gelişme.

Marine Traffic web sitesine göre, 190 metre uzunluğundaki (623 ft) Al Kuveyt, Kuveyt bayraklı bir hayvancılık gemisi.

NSPCA, geminin sığırlara yem yüklemek için Cape Town’a yanaştığını söyledi.

Hayvan refahı yardım kuruluşu bir soruşturma başlattı ve veteriner danışmanlarından birinin koşulları değerlendirmek üzere gemide olduğunu söyledi.

İnternet sitesinde yapılan açıklamada, “Gemiden yayılan ve şehir merkezi ve çevresine ulaşan fark edilir koku konusunda kamuoyunun dile getirdiği endişeleri kabul ediyoruz.” denildi.

“Bu koku, dışkı ve amonyak birikimi nedeniyle gemide iki buçuk hafta geçirmiş olan hayvanların katlandığı korkunç koşulların göstergesidir.

“Gemideki koku hayal edilemez, ancak hayvanlar her gün bununla yüzleşiyor.”

Daha fazla dünya haberini okuyun:
Ukrayna’ya sığınan Rus helikopter pilotu İspanya’da vurularak öldürüldü
CCTV, Navalny’nin cesedinin gece yarısı konvoyunda nakledildiğini yakalıyor gibi görünüyor

NSPCA’dan Grace de Lange, Görgü Tanığı Haberlerine şunları söyledi: “Yaralanmalar nedeniyle yaklaşık beş sığıra ötenazi yapmak zorunda kaldık.

“Koku kesinlikle korkunç, dolayısıyla bu hayvanların neler yaşadığını hayal edebilirsiniz ve nihai varış noktalarına kadar denizde uzun süre dayanmak zorundalar.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir