‘Burası bizim tapınağımız’: Harry Styles hayranları neden bir viyadüğü ziyaret ediyor | Harry Stilleri

Elvis Presley’in Graceland’i vardı. Dolly Parton’un Dollywood’u var. Harry Styles’ın Cheshire kırsalındaki çamur düzlüklerinde bir demiryolu viyadüğü var.

Bazı megastarların büyük mülkleriyle karşılaştırılmayabilir ancak dünyanın dört bir yanındaki hayranlar, buranın en ünlü eski sakinine saygılarını sunmak için sakin Holmes Şapeli köyüne akın ediyor.

Geçtiğimiz yıl 5.000’den fazla Styles hayranı – ya da bilinen ismiyle Harries – bu küçük kilise cemaatini ziyaret etti; bu da neredeyse tüm nüfusa eşitti; bu durum, topluluk organizatörlerini, resmi turlara liderlik edecek süper hayranlar için bir işe alım kampanyası başlatmaya teşvik etti.

Aramayı denetleyen emekli nükleer mühendis Peter Whiers, bu hafta reklamı yapıldıktan sonra Arjantin, ABD ve İspanya gibi uzak bölgelerden destekçilerin gıpta ile bakılan iş için başvuruda bulunduğunu söyledi.

Ancak yurtdışında yaşayanların “birlikte yaşayabilecekleri büyük teyzeleri olmadığı” sürece, eve biraz daha yakın birini aradıklarını da sözlerine ekledi.

Peter Whiers, Twemlow Viyadüğü’nde. Fotoğraf: Joel Goodman/The Guardian

Holmes Chapel Partnership’in başkanı Whiers, Grammy ödüllü şarkıcının 2010’da The X Factor’da şöhrete kavuşmasından bu yana Styles hayranlarının köye akın ettiğini ancak bunun son iki yılda bir tufana dönüştüğünü söyledi.

Bir baba ve kız, hemen geri dönmeden önce sadece bir günlük gezi için Japonya’dan yaklaşık 6.000 mil uçtu ve şunları söyledi: “Bunun olağandışı olduğunu düşünmüyorum. Artık neredeyse bir din gibi” dedi Whiers.

Bu popüler hac yolculuğunun mekânı, söylendiğine göre Styles’ın ilk öpücüğünü aldığı Dane Nehri kıyısındaki 180 yıllık Twemlow Viyadüğü’dür. Büyük demiryolu köprüsü, 1841 yılında inşa edildiğinde manşetlere çıkan bir başarıydı. Artık Styles’ın tarihi kemerlere imza atması sayesinde köprünün TikTok’ta kendi hashtag’i var.

17 yaşındaki Alyssa Fleming, “Çok etkileyici” diyerek adını, şimdi Harry Duvarı olarak bilinen II. Derece listesindeki diğer binlerce yapının yanına ekledi.

17 yaşındaki Alyssa Fleming saygı duruşunda bulundu. Fotoğraf: Joel Goodman/The Guardian

Belfast’lı genç, sadece duvar resmini ziyaret etmek ve Londra’daki Camden Market’ten bazı Styles ürünleri almak için ailesiyle birlikte feribotla seyahat etmişti.

Ancak viyadüğü ziyaret etmek korkaklara göre değil. Geçtiğimiz yıl Holmes Şapeli Ortaklığı, hayranların siteye ulaşmak için riskli olduğu bilinen bir A-yolundan geçerek “hayatlarını ve uzuvlarını riske attıkları” konusunda uyarmıştı.

Whiers, bazı turistlerin İngiliz yollarına hangi yöne bakacaklarından emin olmadıklarını söyledi. Diğerlerinin öpüşen kapılar yüzünden kafası karışıyor. Geçen Mart ayında ücretsiz bir harita yayınlandı (şu anda eBay’de 5 £ karşılığında satılıyor), Harries’e taşradaki tarlalarda saatte 50 mil hızla giden ana yoldan kaçınmak için rehberlik etmek amacıyla.

Ancak yeni rotanın da kendi tehlikeleri var: Britanya’nın hava durumu. Yarım mil uzunluğundaki nehir kenarı yürüyüşü yılın büyük bölümünde çamur banyosudur ve ilkbaharda oldukça heyecanlı ineklere ev sahipliği yapar.

Perşembe günü küçük bir sürünün Guardian’ı kovalamasının ardından dikenli tel çitlerin güvenli tarafında olan 67 yaşındaki Whiers, “Çözmemiz gereken birkaç konu var; hareketli inekler gibi” dedi.

Çamur da başka bir sorun, diye ekledi: “Sorun şu ki: Eğer Peru’dan geliyorsan gerçekten botlar getirecek misin, çünkü onlara ihtiyacın olacak tek zaman Holmes Şapeli’nin çamur düzlükleri.”

Sütunların dibinde bırakılan Stillere Saygılar. Fotoğraf: Joel Goodman/The Guardian

Pek çok hayran demiryolu duvar resmini ziyaret etmeyi duygusal bir deneyim olarak tanımlıyor. Yaklaşık 200 mil uzakta yaşayan Fleming, burayı “evden uzakta bir ev” olarak tanımladı. 45 yaşındaki annesi Anne Fleming şunları söyledi: “Herkesin de oraya ulaşmak için deve yürüyüşü yaptığını bilmek çok duygusaldı. Çok çamurlu.”

Turlar haziran ayında kişi başı 20 £ ücretle başlayacak. Kasabanın sakinleri, bunların anında satılacağını düşünüyor ve işletmelerin durgunluktan kurtulmasına yardımcı olacaklarını umuyor.

Styles ailesini tanıyan neşeli denetçi Graham Blake’in görev yaptığı Holmes Chapel tren istasyonunda başlayacaklar.

62 yaşındaki Blake, şöhret yolculuğuna başlayan tren biletlerini Harry’ye sattı ve çiftin resimleri küçük bilet gişesini süslüyor. Kendisi, çoğunlukla doğrudan Manchester havaalanından, biraz kaybolmuş halde gelen uluslararası ziyaretçilerin ilk uğrak limanıdır.

‘Bizim küçük tapınağımız’: Graham Blake’in bilet gişesi. Fotoğraf: Joel Goodman/The Guardian

“Burası bizim küçük tapınağımız” diyor ve Styles’ın çizimlerinin ve hayranların mesaj bırakması için ziyaretçi defterlerinin bulunduğu bir masayı işaret ediyor; bunlardan beşi eski One Direction solistine Şubat ayında 30. doğum gününde verilmişti.

Harries sık sık yıldızın gerçekçi doğasından etkilendiklerini söylüyor ancak bazıları için memleketi biraz fazla gerçekçi.

18. yaş gününde bir hayran çamurlu bir yokuştan düştükten sonra gözyaşlarına boğuldu. Dar beyaz kot pantolon giyen iki Danimarkalı genç, aynı kaderi yaşadıktan sonra bir hırdavatçıdan yardım istemek zorunda kaldı.

Diğerleri ise fandomlarını biraz fazla ileri götürüyor: Blake, “Bir kız bana Harry’nin nasıl koktuğunu sordu” diyor. “Aslında yolcularımı koklayarak dolaşmadığımı söyledim.”

Bir çift Harrie, W Mandeville’de selfie çekiyor. Fotoğraf: Joel Goodman/The Guardian

Ancak Styles’ın yarı zamanlı temizlikçi olarak çalıştığı dördüncü nesil bir aile fırını olan W Mandeville’in sıcaklığında, 18 yaşındaki Laura Mulry, kendisinin ve arkadaşının neden Walsall’dan 80 km uzakta bu sakin köye gittiklerini açıklıyor.

“Birçok ünlü ortalıkta dolaşıyor ve kendinizi onlara yakın hissetmiyorsunuz çünkü onlar çok ilgisizler” dedi. “Harry o kadar insani görünüyor ki.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir