Bu Sıkıcı Kamyonet Aslında Plaj Hayatı İçin İnşa Edilmiş Gizli Bir Kampçı

Gizli kampçılar, karavan sahnesindeki en heyecan verici trendlerden biridir. İnşaatçılar bir yük kamyonu veya düz beyaz bir minibüs alıp içinde rahat bir yaşam alanı yaratıyorlar. Bu videoda Scott adındaki bir sahip, yılın altı ayı boyunca her gün sörf yapmak için plajın yanına park ettiği eserini gösteriyor.

Tüm gizli kampçılarda olduğu gibi, bu yapının dış kısmı en az heyecan verici kısımdır. Beyaz bir 2008 GMC W-Serisi kapalı kasa kamyon, dışında bunun tekerlekli küçük bir ev olduğuna dair hiçbir kimlik yok. Arka tarafın altındaki gizli bir nokta, Scott’ın 3 metrelik sörf tahtasını saklamasına olanak tanır.

Arka panel kaldırıldığında küçük bir kabine benzeyen bir cephe ortaya çıkıyor. Ahşap panelli bir duvar, bir çift büyük pencere ve bir kapı var. İçeride Scott, bu alanı etkileyici bir verimlilikle kullanan 120 metrekarelik bir yaşam alanına sahip. Bir inşaatçının, üst duvarları kaplayan dolaplardan kaçınmak için kileri yiyecek depolamak amacıyla yere koyduğunu pek sık görmüyoruz.

Kaliforniya’nın Orange County sahilinde hava doğal olarak güneşli ve Scott bundan tam anlamıyla yararlanıyor. Çatıya monte edilen güneş panelleri, altı pili şarj etmeye yetecek kadar 1.600 watt enerji sağlıyor. Bu kurulum, buzdolabını, derin dondurucuyu, klima sistemini, su ısıtıcısını ve daha fazlasını çalıştırmak için yeterli gücü sunar. Kurulum o kadar verimli ki kamyonun üzerinde bir jeneratör bulunmuyor ve elektrik için hiçbir zaman harici bir güç kaynağına bağlanmıyor.

Scott bu gizli kamp aracını 65.000 $’a yaptı; bu, 54.000 $’lık Isuzu veya 37.000 $’lık Mitsubishi gibi benzer modellerde gördüğümüzden biraz daha fazla. Bununla birlikte, fabrikada üretilen geleneksel bir karavan yüzbinlerce dolara mal olabilir. Dolayısıyla bu ev yapımı mobil evin pazarlıklı olduğunu düşünüyoruz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir