Bu Ölçekli Modelin Savaş Öncesi Bugatti’nin Maliyeti GR86 Kadar

Burada gördüğünüz Bugatti Type 59 model arabanın fiyatı, şu anda bayilerde yeni bulunan çok sayıda gerçek araçtan daha pahalı. Giriş seviyesi sürüşlerden de bahsetmiyoruz. 28.020 $’lık istenen fiyat Toyota Camry parasıdır, ya da sadece birkaç bin dolar daha ödeyerek evinize gösterişli yeni bir Miata götürebilirsiniz.

Ancak bu Bugatti arabadan çok sanattır. Üst düzey model yapımcısı Amalgam’ın, Belçika Grand Prix’si için Spa’da Jean-Pierre Wimille tarafından kampanyaya katılan vintage yarışçıyı 1935’teki haliyle tasvir eden son şaheseri. Bu özel parçayı daha da özel kılan Wimille’in kendisi, daha doğrusu onun benzerliğinin 1:8’lik bir versiyonu. Amalgam, doğru sürücü figürlerine sahip daha klasik yarış arabası modelleri yaratma konusunda istekli olduğundan şirket bunu gerçekleştirmek için İtalya’daki bir stüdyoyla çalıştı.

Amalgam, geliştirme sürecinin bir parçası olarak yarış kıyafeti renginin çok ötesine geçen Wimillie hakkında önemli araştırmalardan bahsediyor. Fiziği, ten rengi ve hatta vücut dili, özellikle 1935 yarışına nasıl göründüğüne uygun, doğru bir görünüm ve poza sahip bir figür oluşturmak için değerlendirildi.

Şirket, 1:8 ölçekli modeli, şu anda moda kralı Ralph Lauren’e ait olan Type 59 şasi numarası 59122’nin dijital taramalarına dayandırdı. İspitli tekerleklerden fren kablo bağlantılarına, ön paneldeki gösterge kadranlarına, deri kaput kayışlarına ve çok daha fazlasına kadar detay çalışmaları olağanüstüdür. Fotoğraflar klasik otomobili hem bozulmamış hem de yarış sonrası durumda gösteriyor; yarış sonrası muhteşem görünen simüle edilmiş kir ve kiri içeriyor. Amalgam, geliştirme sürecinin tamamlanmasının 5.000 saat sürdüğünü söylüyor; Her modelin yapımı binlerce parça kullanılarak 500 saat sürüyor.

Ayrıca 28.020 dolarlık fiyatı da hesaba katan modelin nadirliğidir. Amalgam yalnızca beş tane üretiyor ve bu da onu temsil ettiği tam boyutlu yarış arabasından daha nadir hale getiriyor. Üstelik üç tanesi zaten satıldı. Geriye kalan ikisi sipariş üzerine üretildiğinden fabrikada taze veya yarış sonrası durum arasında seçim yapabilirsiniz.

Borç alabileceğimiz 28.000 doları olan var mı?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir