Bu Drop-In Camper Sistemiyle G Wagen’inizi Karada Bir Kahramana Dönüştürün

Mercedes-Benz G-Serisi, arazi kabiliyetini ve lüks olanakları kutulu bir pakette birleştirmesiyle ünlüdür. Çok sayıda ayarlanmış örnek görsek de, bunlar genellikle SUV’un performansını veya sağlamlığını temel alıyor. Bu üst üste bindirme dönüşümü farklı bir yaklaşım benimsiyor ve en fazla üç kişinin geceyi gemide geçirmesine olanak tanıyor.

Bu kit Alman Terracamper firmasından geliyor. En büyük öne çıkan özelliği, ünitenin modüler yapısıdır; bu, müşterilerin G-Serisi’ni gövdede herhangi bir kalıcı kesik veya delik açmaya gerek kalmadan yenilemesine olanak tanır. Mevcut noktalar aracılığıyla kabinin arkasına bağlanır, yani SUV’unuzu tekrar stok haline getirmek istiyorsanız bunu kolayca yapabilirsiniz. Yükseltmenin maliyeti 11.866 $’a (11.000 Euro) eşdeğerdir.

Üstteki yükseltme, sürücü tarafındaki arka kapıdan kaydırılarak açılan bir mutfağı içeriyor. İki gözlü gazlı ocak, dolap ve yemek yapmak için kesme tahtası bulunmaktadır. Arka kapı açıldığında bir bank ve katlanabilir bir masa ortaya çıkıyor. Geceleri bu alan yatağa dönüşüyor. Bir su bidonu 5,28 galon (20 litre) alır ve 8,2 galonluk bir soğutma kutusu da vardır. Olanaklar arasında kuru ayırma tuvaleti de bulunmaktadır. Sıkı, evet ama işlevsel.

TecCrawl Terracamper Mercedes-Benz G-Serisi

Bu üstteki G-Serisi’nin dış kısmında 270 derecelik bir tente bulunur, böylece gezginler kamp alanına vardıklarında biraz gölgenin tadını çıkarabilirler. Çatıdaki çadır, ilave uyku alanı sağlayacak şekilde uzanır.

Terracamper, daha fazla yetenek arayan müşterilere bazı ek seçenekler sunuyor. Sistem için 150 amp-saatlik lityum pil, güneş paneli, şarj güçlendirici ve monitör bulunmaktadır. Diğer yükseltmeler arasında LED iç aydınlatma ve yardımcı ısıtıcı yer alıyor.

Bu teçhizatın nispeten kompakt boyutu, en azından daha büyük, kamyonet tabanlı karadan gelen araçlarla karşılaştırıldığında, arazi dışındaki dar yerlere girmeye olanak sağlayacaktır. Ayrıca ön koltuklarda oturan iki kişi de Mercedes’in tüm lükslerinin keyfini çıkarabiliyordu. ABD’deki kullanılabilirlik hakkında şirkete ulaştık ve geri bildirim alırsak bu makaleyi güncelleyeceğiz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir