‘Bu çok derinden yaraladı’: Jennifer Aniston ve David Schwimmer, Matthew Perry’yi anıyor | Matthew Perry

Jennifer Aniston ve David Schwimmer, Courteney Cox ve Matt LeBlanc’ın da aynısını yapmasından bir gün sonra, merhum Friends rol arkadaşları Matthew Perry’ye saygılarını yayınladılar.

Aniston, “Ah, bu çok derinden yaraladı” diye başladı Instagram başlığı, Çarşamba günü iki genç oyuncunun bir fotoğrafı, aralarında bir mesaj ve iki sevilen karakterleri Chandler Bing ve Rachel Green arasındaki serinin final vedasının bir klibi ile birlikte yayınlandı. “Matty’mize veda etmek zorunda kalmak, daha önce hiç yaşamadığım çılgın bir duygu dalgasıydı. Hepimiz hayatımızın bir noktasında kayıp yaşarız. Yaşam kaybı ya da aşk kaybı. Bu kederin içinde gerçekten oturabilmek, birini bu kadar derinden sevdiğiniz için sevinç ve şükran anlarını hissetmenizi sağlar.

“Ve biz onu çok sevdik” diye devam etti. “O bizim DNA’mızın bir parçasıydı. Biz her zaman 6 kişiydik. Bu, kim olduğumuzu ve yolumuzun ne olacağını sonsuza kadar değiştiren seçilmiş bir aileydi. Matty, insanları güldürmeyi sevdiğini BİLİYORDU. Kendisinin de söylediği gibi ‘kahkahayı’ duymazsa öleceğini sanıyordu. Hayatı tam anlamıyla buna bağlıydı. Ve oğlum tam da bunu yapmayı başardı. Hepimizi güldürdü. Ve çok gül.”

Chandler rolündeki kendini küçümseyen tavrı ve keskin alaycılığı, başarılı durum komedisinin mizahını tanımlamaya yardımcı olan Perry, 28 Ekim’de 54 yaşında beklenmedik bir şekilde öldü. Ölüm nedeni, toksikoloji raporlarını bekleyen soruşturma altında.

Aniston ayrıca Perry’nin ona birdenbire gönderdiği bir mesajı da anlattı: “Seni güldürmek günümü güzelleştirdi. Günümü güzelleştirdi :).”

“Matty, seni çok seviyorum ve artık tamamen huzur içinde olduğunu ve her türlü acıdan kurtulduğunu biliyorum” diye yazdı. “Seninle her gün konuşuyorum… bazen ‘biraz daha çılgın olabilir misin?’ dediğinizi neredeyse duyabiliyorum. Dinlen küçük kardeşim. Her zaman günümü güzelleştirdin.”

Fotoğraf: NBC/NBCUniversal/Getty Images

Chandler’ın arkadaşı ve eski oda arkadaşı Ross’u oynayan Schwimmer da gönderildi karakterdeki iki oyuncunun resmi. “Matty, on inanılmaz yıllık kahkaha ve yaratıcılık için teşekkür ederim” diye yazdı. “Kusursuz komik zamanlamanızı ve sunumunuzu asla unutmayacağım. Düz bir diyalog hattını alıp onu kendi isteğinize göre şekillendirebilirsiniz, sonuçta tamamen orijinal ve beklenmedik derecede komik, hala hayret verici bir şey ortaya çıkabilir. Ve senin de kalbin vardı. Bu konuda cömert davrandınız ve bizimle paylaştınız, böylece altı yabancıdan bir aile yaratabildik.”

Takım elbise ceketlerini soyan iki karakterin fotoğrafı, “Seninle geçirdiğim en sevdiğim anlardan birinden. Şimdi beni aynı anda hem güldürüyor hem de üzüyor.

“Seni orada, bir yerlerde, aynı beyaz takım elbiseyle, ellerin ceplerinde, etrafına baktığını hayal ediyorum – ‘Daha fazla bulut olabilir mi?”” diye bitirdi, Perry’nin klasik teslimatlarından birine atıfta bulunarak.

Aniston ve Schwimmer’ın övgüleri, sırasıyla Chandler’ın oda arkadaşı Joey’yi ve sevgilisi Monica’yı canlandıran başrol oyuncuları LeBlanc ve Cox’un mesajlarının ardından geldi. LeBlanc şunu yazdı: “Matthew. Ağır bir kalple veda ediyorum. Birlikte geçirdiğimiz zamanlar açıkçası hayatımın en sevdiğim zamanları arasında yer alıyor. Sizinle aynı sahneyi paylaşmak ve size dostum demek benim için bir onurdu. Seni düşündüğümde hep gülümseyeceğim ve seni asla unutmayacağım. Asla. Kanatlarını aç ve uç kardeşim, sonunda özgürsün.

“Çok sevgiler. Ve sanırım bana borçlu olduğun 20 dolar sende kalıyor.”

Cox, 1994’ten 2004’e kadar çok izlenen 10 sezon boyunca yayınlanan diziden bir kliple birlikte Perry’yle birlikte geçirdiği “her an için çok minnettar” olduğunu yazdı: “Benim Matthew’la çalıştığım kadar yakın biriyle çalıştığınızda, Keşke paylaşabilseydim dediğim binlerce an var. Şimdilik favorilerimden biri bu.”

Perry’nin ölümünden günler sonra, Lisa Kudrow da dahil olmak üzere sitcom’un altı oyuncusunun tamamı ortak bir bildiri yayınladı: “Hepimiz Matthew’un kaybından dolayı son derece perişan durumdayız. Biz sadece rol arkadaşlarından daha fazlasıydık. Biz bir aileyiz. Söylenecek çok şey var ama şimdi bu anlaşılmaz kaybın yasını tutmak ve işlemek için biraz zaman ayıracağız. Zaman içinde, elimizden geldiğince daha fazlasını söyleyeceğiz. Şimdilik düşüncelerimiz ve sevgimiz Matty’nin ailesiyle, arkadaşlarıyla ve onu dünya çapında seven herkesle birlikte.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir