Bu Çin SUV’unun Alevli Bir Yıkım Topu Tarafından Vurulduktan Sonra Uzaklaşmasını İzleyin

Her arabanın yola çıkmadan önce sıkı bir dizi çarpışma testinden geçmesi gerekiyor. Ancak daha önce hiç böyle bir çarpışma testi görmemiştik. TikTok ve X’te yayınlanan videolar, Çin pazarındaki Hongqi SUV’nin (kompakt bir HS5 gibi görünen) darp edildiğini, dövüldüğünü ve ateşe verildiğini ve tüm bunlardan sağ kurtulduğunu gösteriyor.

Video, HS5’in şaşırtıcı derecede iyi emdiği dev alevli bir yıkım güllesinin aracın yolcu tarafına çarpmasıyla başlıyor. Kapıları eziyor ve yan hava yastıklarını açıyor ama hepsi bu. Bazı yorumcular topun plastikten yapılabileceğini öne sürüyor ancak yine de onun yanıyor.

Oradan Hongqi, iki tuğla duvara (veya tuğla duvarlara benzeyen) çarpmadan önce küçük patlamaların olduğu bir alandan geçiyor. Ve son olarak, kendi gücüyle yola çıkamadan önce, SUV’un üst kısmına zar zor çöken küçük bir hatchback’i çatısına bırakıyorlar.

Hongqi modelleri sağlam olacak şekilde üretilmiştir. Çin’in lideri Xi Jinping ve personeli, zırhlı Hongqi N701 limuzinleriyle dolaşıyor. Videodaki SUV’un aynı zamanda hükümet kullanımına yönelik bir zırhlı araç olup olmadığı belli değil; ancak patlamalar öyle olabileceğini gösteriyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir