Bu BMW Motorlu Toyota Celica, Otomotiv İçin Sevgi Emeğidir

Proje arabaları sevgi emeğidir. Daniel Railean’ın bu videodaki büyük ölçüde modifiye edilmiş ikinci nesil Toyota Celica’sı bunun mükemmel bir örneğidir ve yıllar süren sıkı çalışmanın insan ve makine arasında nasıl daha sıkı bir bağlantı oluşturabileceğini göstermektedir.

Railean, kardeşi Celicas’a sahip olduğunda ona hayran kaldı. Daniel’in arabayı elden teslim alması gerekiyordu ama araç bu gerçekleşemeden öldü. Yıllar sonra bu Toyota eBay’de ortaya çıktı ve Railean onu satın almak için 750 pound (mevcut döviz kurlarıyla 918 dolar) tutarındaki birikiminin tamamını teklif etti.

Ne yazık ki araba paslanmış bir haldeydi ve Railean yıllar içinde onu yavaş yavaş BMW ile çalışan bir drift arabasına dönüştürdü. Motor E46 nesli 323i’den geliyordu ve arka uç 2011 3 Serisinden geliyordu. Ancak direksiyon kolonu bir Renault Clio’dan olduğu için Bimmer’ın donör parçalarının tamamı değildi.

Railean, BMW motorunun çıkışını tartışmıyor ancak standart versiyon 168 beygir gücü ve 181 pound-feet tork üretiyor. Bunlar modern standartlara göre mütevazı rakamlar olsa da, orijinal Toyota 2.0 litrelik dört silindirli motorun gücü yalnızca 100 bg civarındadır. Ayrıca mevcut motordaki valfli egzoz, araca canlı, saf bir ses veriyor.

Vücudu hazırlamak başka bir maceraydı. Örneğin Railean kulübesinde bir boyahane kurmaya çalıştı. Bir arkadaşım tekniğinden o kadar tiksinmişti ki sonunda arkadaşı işi devraldı. Daha sonra Railean birçok parçayı karbon kevlarla sarmaya karar verdi.

Dış kısım eklektik bir ilham karışımına sahiptir. Uzun arka kanat, Rauh-Welt Begriff’in vahşi Porsche’lerini beğenen Railean’dan geliyor. Gövde altı neon orada çünkü Railean orijinalin renkli görünümünden hoşlanıyor Hızlı ve Öfkeli.

Railean neredeyse her gün klasik Celica’sını kullanıyor ve makineyi drift yapmak için kullanıyor. Yolda çok fazla ilgi görüyor ve insanlar arabaya yaklaşarak yapı hakkında sorular soruyor. Aracı bir araya getirmek için yapılan onca çalışmanın ardından Railean bu tanınmanın keyfini çıkarmış gibi görünüyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir