Bu Aston Martin DBR9’u Bir Sonraki Nefesimi İstediğimden Daha Fazla İstiyorum

2000’li yılların başı ve ortası, özellikle GT arabalarını seviyorsanız, spor araba yarışları için harika bir zamandı. Le Mans ve ötesinde hayranlar, en havalı üretim tabanlı arabalardan bazılarının yarışa girdiğini gördükleri için şanslıydı. Corvette’ler, Ferrari 550’ler ve 430’ların yanı sıra Saleen S7R gibi tuhaf modeller de bunlar arasında. Aston Martin DBR9’un bu grubun en havalısı olduğunu söylemek istemiyorum ama kesinlikle bugün satışta olan en havalı arabalardan biri.

Birleşik Krallık’ta Girardo and Co.’da satılıkBu, 2006 yılında üretilen ve BMS Scuderia Italia Takımı tarafından 2006 ve 2007 yıllarında kampanyaları yürütülen 10 Aston Martin çalışma otomobilinden yalnızca biridir. Şasi numarası 9 olan bu DBR9, yarış kariyeri boyunca dört FIA GT podyumunu elde etti ve altıncı ve 11. oldu. Sırasıyla 2006 ve 2007’de Le Mans’ta sınıfta. 2018’den bu yana tarihi bir yarışçı olarak ikinci bir hayatın tadını çıkaran araç, yakın zamanda Pirelli’nin 100. yıl dönümünü kutlayan 2007 Le Mans dış görünümüyle yenilendi. Dolayısıyla sayı.

İngiliz firması Prodrive, 2000’li yılların başında Ferrari 550 GTS ile elde ettiği başarının ardından DBR9’u geliştirdi. DBR9 da benzer şekilde başarılıydı; 2006’da kazandığı şampiyonluk ve 2007 ile 2008’de Le Mans’ta sınıf birinciliği elde etti. Yarış arabaları, DB9’un 6,0 litrelik V12 motorunun, görünüşü kadar sesi de güzel olan bir versiyonunu kullanıyordu. Çok fazla aero eklenti var ama araba bir şekilde günümüzün GT arabalarından daha saf görünüyor.

Bu araba, 2007’deki Spa 24 Saat yarışında meydana gelen bir kazanın ardından silinen orijinal şasi ve bir dizi yedek parçayla birlikte geliyor. Girardo and Co., sitesinde en son yapılan tüm bakımları listeliyor, bu yüzden tamamen yarış arabası gibi görünüyor -hazır.

Fiyat doğal olarak uygulamaya bağlıdır. Ve eğer bunu satın almaya karar verirseniz, iletişime geçin. Bunu hafifletmene yardım etmeyi çok isterim.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir