Brunell: Glen Brittle’daki ağaç kesme operasyonunun ardından Skye Adası’nın kayıp köyü ortaya çıktı | İngiltere Haberleri

Skye Adası’ndaki özel bir ormancılık çalışmasının ardından, geçmişi 17. veya 18. yüzyıla kadar uzanan kayıp bir köyün kalıntıları ortaya çıkarıldı.

Glen Brittle’daki evlerin, ahırların, ahırların ve mısır kurutma fırınlarının kalıntıları, 1977’de dikilen ticari bir Sitka ladin plantasyonu tarafından gözden gizlenmişti.

Ormancılık ve İskoçya Arazisi (FLS), ağaçlar hasat edilmeden önce bölgede arkeolojik bir araştırma yaptırdı.

Kayıtlar, Brunell olarak anılan yerleşim yerinin bir zamanlar “kiralarını ödemek ve ihtiyaçlarını karşılamak” için sığır, koyun ve at yetiştiren yaklaşık 2.250 kişiyle dolup taştığını gösteriyor.

Daha sonra yapılan bir nüfus sayımında nüfus 1.769’a düşmüş ve düşmeye devam etmiştir.

Küçük çiftliklerin “koyun otlatmak için büyük bir alana” dahil edilmesi sistemi nedeniyle alanın sonunda harabeye döndüğüne inanılıyor.

FLS, 1881 haritasında yalnızca iki çatısız bina ve bir alanı gösteren ilk Mühimmat Araştırması sırasında kasabanın terk edilmiş olduğunu söyledi.

Sky News’den daha fazlasını okuyun:
Arkeolojik kazılarda 5.000 yıllık mezar ve iskeletler keşfedildi
Mısır’daki arkeologlar Sfenks benzeri heykel ve tapınak ortaya çıkardı

Resim:
Resim: Ormancılık ve Arazi İskoçya

İskoç hükümet kurumu, AOC Arkeoloji’nin araştırmasına göre 28 binanın kaydedildiğini ve yerleşimin bir kısmının “rüzgârla savrulan ağaçlar tarafından kısmen maskelendiğini” söyledi.

Araştırmanın, ağaç kesme operasyonunun “dikkatli bir şekilde planlanması ve gerçekleştirilmesi” sırasında kullanıldığı, alan temizlenirken hasara yol açmamak için makinelerin harabelerin etrafında çalışmasına olanak tanıyan küçük rayların döşendiği belirtildi.

Bir blog güncellemesinde FLS şunları söyledi: “Binalardan bazıları artık temizlenmiş alanlarda kolayca görülebiliyor, bazıları ise ağaçların altında kalıyor.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir