British Museum’dan çalınan eserler sergilenecek | İngiltere Haberleri

British Museum, çalınan ancak daha sonra kurtarılan eşyaları halka sergiliyor.

Liste arasında beyaz bantlı siyah camdan Minerva veya Athena’nın birinci yüzyıldan kalma profil büstü ve mor cam üzerine beyaz üzerine kahverengi üç katmandan oluşan Aşk Tanrısı veya Eros büstü içeren cam bir minyatür yer alıyor.

Hırsızlığa yakalanmayan 500’den fazla parça da bu ayın sonuna doğru açılacak olan Yeniden Keşfedilen Mücevher sergisi başlıklı koleksiyonda yer alacak.

Resim:
İngiliz müzesi. Dosya resmi: PA

Ağustos ayından bu yana yüzlerce çalıntı eşya iade edildi. müze koleksiyonundan öğeler söylediğinde ya kayıptı, çalınmıştı ya da hasar görmüştü.

Müze daha sonra yaklaşık 2.000 maddeden oluşan listeyi açıkladı.

Polis ve değerli taşlar, koleksiyon tarihi ve sanat eserleri kayıplarının giderilmesi konularındaki uluslararası uzmanlar, halkın da yardımıyla kalan eksik eşyaları bulmak ve iade etmek için müzeyle birlikte çalışıyor.

Eylül ayında müze, kayıpların ayrıntılarını ve bunların nasıl bildirileceğine ilişkin bilgileri veren bir web sayfası başlattı.

Daha erişilebilir bir video oynatıcı için lütfen Chrome tarayıcıyı kullanın

Elgin Mermerleri davası neyle ilgili?

Adı açıklanmayan bir personel görevden alındı Müze, hırsızlıklar keşfedildiğinde yasal işlem başlattığını ortaya çıkardığını söyledi.

Tartışmanın ardından Alman sanat tarihçisi Hartwig Fischer’in istifasının ardından Victoria ve Albert (V&A) Müzesi müdürü Sir Mark Jones, müzenin geçici müdürü olarak atandı.

15 Şubat – 15 Haziran tarihleri ​​arasında müzenin üçüncü odasında gerçekleştirilecek sergide eşyalar, popüler oldukları 18. yüzyılı yansıtan bir mücevher dolabında sergilenecek.

Devamını oku:
British Museum’daki ‘hırsızlıkları’ önlemek için daha fazlası yapılabilirdi
Sir Mark Jones, British Museum’un geçici müdürü olarak atandı
İngiliz müzeleri Gana’nın yağmalanan altınlarını geri verecek

British Museum’un mütevelli heyeti başkanı George Osborne şunları söyledi: “Çalınan ve kurtarılan mücevherleri saklamak yerine dünyaya göstereceğimize söz verdik.

“Kendi hikayemizi açıp sahiplenmemiz, British Museum’da devam eden kültür değişiminin bir başka örneği.”

British Museum’un Yunanistan ve Roma bölümünün sorumlusu Tom Harrison şunları söyledi: “Bu sergiyi açabildiğimiz ve artık güvenli bir şekilde müze koleksiyonuna geri gönderilen çarpıcı mücevherlerden bazılarını sergileyebildiğimiz için çok mutluyuz.

“Bu aynı zamanda yeterince takdir edilmeyen ve çok güzel bir sanat formuna ışık tutmak için de ilginç bir fırsat.

“Destek veren ve iyileşme programında bize yardımcı olan herkese çok teşekkür ederiz.”

Müzeye göre, antik Akdeniz objeleri mühür, mücevher olarak kullanılmış veya kraliyet ailesi, aristokratlar, sanatçılar ve antikacılar tarafından toplanıp aranıyordu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir