Brianna Ghey’nin babası, Avam Kamarası’ndaki transseksüel tartışmasının ardından Başbakan’dan özür talep etti | İngiltere Haberleri

Öldürülen transseksüel genç Brianna Ghey’nin babası, Rishi Sunak’tan özür talep etti ve başbakanın bugün Avam Kamarası’ndaki yorumlarından “tiksindiğini” söyledi.

Sky News’e konuşan Peter Spooner, Bay Sunak’ın, kız öğrencinin annesi Esther’in de katıldığı PMQ’lar sırasındaki açıklamalarının “aşağılayıcı” ve “kesinlikle insanlık dışı” olduğunu söyledi.

“Ülkemizin başbakanı olarak parlamentodaki tartışmalarla ilgili olsun olmasın, kendisi gibi aşağılayıcı yorumlarda bulunmak kesinlikle insanlıktan çıkarıcıdır.

“İnsanların kimlikleri bu şekilde kullanılmamalı ve şahsen ben onun yorumları karşısında şok oldum ve sözleri için özür dilemesi gerektiğini düşünüyorum.”

Politika Canlı: Starmer, Brianna Ghey’in annesiyle buluşuyor

Resim:
Brianna Ghey’in babası Peter Spooner

Sayın Sunak siyasi kavgayı amaçladığı için eleştirildi İşçi Partisi lideri Sir Keir Starmer’daki trans bireyler hakkında.

Milletvekilleri ve muhalefet lideriyle yaptığı haftalık hesaplaşma sırasında başbakan, Sir Keir’in “bir kadını tanımlama” konusundaki sözlerini tutmadığını söyledi.

Sayın Sunak, “En uzun garsonların bekleme listelerini aşağıya çekiyoruz ve ilerleme kaydediyoruz ama seçildiği her sözü yerine getirmeyen birinden sözler duymak biraz zenginlik.

“Geçen yıl neredeyse 30 tane saydığımı düşünüyorum. Emeklilik, planlama, emsaller, kamu sektörü maaşları, okul harçları, çocuk bakımı, ikinci referandumlar, kadını tanımlamak – gerçi adil olmak gerekirse bu bir U dönüşünün sadece %99’uydu.”

Sör Keir var daha önce söylendi Kadınların yüzde 99,9’unun “penisi yok”.

Brianna Ghey'in ekran görüntüsü
Resim:
Brianna Ghey

Başbakana yanıt veren Sir Keir şunları söyledi: “Brianna (Ghey)’nin annesi bu odadayken bunu söyleyebileceğim onca hafta var.”

Sir Keir şunları ekledi: “Kesinlikle hiçbir sorumluluğu olmadığı halde dürüst bir adam olarak geçit töreni yapmak.

“Başbakanın rolünün bu ülkedeki her vatandaşın kendini güvende ve saygı duyulduğunu hissetmesini sağlamak olduğunu düşünüyorum; başbakanın bunu paylaşmaması çok yazık.”

Bay Sunak’ın basın sözcüsü daha sonra sözlerin transfobik olduğunu inkar etti ve bunun İşçi Partisi’ne yönelik “meşru” eleştirinin bir parçası olduğunu söyleyerek Bay Sunak’ın dili için özür dilemeyi defalarca reddetti.

Şöyle konuştu: “Başbakan’ın söylediklerine dönüp bakarsanız, muhalefet liderinin yaptığı uzun bir U dönüşleri listesi vardı.

“Bu U dönüşlerinin şaka olduğunu düşünmüyorum, bunlar kamu politikasındaki oldukça ciddi değişiklikler. Başbakanın bunları belirtmesinin tamamen meşru olduğunu düşünüyorum.”

Brianna, geçen Şubat ayında Cheshire parkında Scarlett Jenkinson ve Eddie Ratcliffe tarafından bıçaklanarak öldürülmüştü.

Yargıç, cezayı verirken, katillerinin “sadist” ve “transfobik düşmanlığını” dikkate aldığını söyledi.

Bu son dakika haberi güncelleniyor ve daha fazla ayrıntı kısa süre içinde yayınlanacak.

Tam versiyon için lütfen sayfayı yenileyin.

Son Dakika Haberleri uyarılarını akıllı telefonunuzdan veya tabletinizden alabilirsiniz. Sky Haber Uygulaması. Ayrıca takip edebilirsiniz X’te @SkyNews veya bize abone olun Youtube kanalı En son haberleri takip etmek için.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir