Brianna Ghey’nin annesi, cep telefonlarının 16 yaşın altındaki çocukları çevrimiçi zararlardan korumak için özel olarak yapılması gerektiğini söylüyor | İngiltere Haberleri

Öldürülen gencin annesi Brianna Ghey, cep telefonlarının 16 yaş altı çocukların çevrimiçi zararlardan korunması için özel olarak yapılması gerektiğini söyledi.

Sky News’ten Sophy Ridge’e verdiği röportajda Esther Ghey, teknoloji devlerinin ve cep telefonu şirketlerinin “çocukların refahı konusunda daha fazla sorumluluk alması” gerektiğini ekledi.

O da inanıyor Çevrimiçi Güvenlik YasasıHükümetin Ekim 2023’te uygulamaya koyduğu yasa yeterince ileri gitmiyor ve çocukları korumak için daha “sert önlemler” alınması yönünde çağrıda bulunuyor.

Bayan Ghey’nin 16 yaşındaki kızı Brianna, Scarlett Jenkinson ve Eddie Ratcliffe tarafından 28 kez bıçaklandıSaldırı sırasında 15 yaşında olan , geçen yıl 11 Şubat’ta onu Warrington, Cheshire’daki Culcheth Linear Park’a çektikten sonra.

Brianna endişeli ve savunmasız bir genç olarak tanımlandı ve Bayan Ghey bunun kısmen telefonunda çok fazla zaman geçirmesinden kaynaklandığına inanıyordu.

Resim:
Brianna Ghey, Şubat 2023’te iki genç tarafından öldürüldü. Fotoğraf: Cheshire Polisi

Bayan Ghey ayrıca, genç katillerinin cinayeti planlarken hem karanlık ağdaki hem de normal internetteki şiddet içerikli içeriğe erişememesi durumunda Brianna’nın hala hayatta olacağına inanıyor.

Okullarda cep telefonu yasağının olması gerektiğine inanıp inanmadığı sorulduğunda Bayan Ghey, bunun uygulanmasının çok zor olacağını ve “öğretmenler üzerinde halihazırda çok fazla baskı olduğunu” söyledi.

Ancak şunları ekledi: “Cep telefonu şirketlerinin, teknoloji şirketlerinin çocukların refahı konusunda daha fazla sorumluluk almasını isterim… Sosyal medya sitelerine erişemedikleri, 16 yaş altı için özel olarak üretilmiş cep telefonları görmek isterim. ilk yer.

“Ayrıca yetişkinin telefonuna, ebeveynin telefonuna bir bağlantı olmasını istiyorum.

“Zaten mevcut bir yazılım var çünkü okullar sözcüklerle ilgili işaretleri işaretleyebilen bu tür yazılımlar kullanıyor; böylece bir çocuk Brianna’nın katillerinin ne yaptığını araştırıyorsa, bu durum anında ebeveynin telefonuna işaretlenecek ve daha sonra onlar da bunu yapabilecekler. harekete geç.”

Öldürülen 16 yaşındaki Brianna Ghey'nin annesi Esther Ghey, kızının ölümünün birinci yıldönümünü anmak için Warrington'daki Golden Square'de düzenlenen anma törenine katılıyor.  Resim tarihi: 11 Şubat 2024 Pazar.
Resim:
Esther Ghey, kızının ölümünün yıldönümü dolayısıyla geçen hafta sonu Warrington’da düzenlenen anma törenine katıldı.

Hükümeti çocukları çevrimiçi ortamda korumak için daha fazlasını yapmaya çağıran Bayan Ghey, “uzmanlarla ve düzenleyici kurumla (Ofcom) konuşmaya ve ne yapabileceğimize bakmaya istekli olduğunu” söyledi.

“Bu tartışmaları yapmanın ve ileriye dönük olarak neler yapabileceğimizi görmenin önemli olduğunu düşünüyorum” dedi.

Bayan Ghey ayrıca babasıyla da görüştü. Molly Russellİnternette intiharla ilgili içeriği izledikten sonra kendine zarar vermekten ölen ve “bir değişiklik için onunla birlikte çalışmayı gerçekten umuyor”.

Molly’nin babası Ian, kızının 2017’deki ölümünden bu yana potansiyel olarak tehlikeli sosyal medya algoritmalarına karşı daha iyi koruma sağlanması için kampanya yürütüyor.

Sophy Ridge ile geniş kapsamlı bir görüşme yapan Bayan Ghey, Jenkinson’ın annesiyle tanışma isteğini de yineledi.

“Kendisi için nasıl olduğunu görmek” istediğini söyledi ve şunu ekledi: “Ve eğer o da benim Brianna’yla yaşadığım zorlukların aynısını yaşasaydı. Ve sadece bir aile olarak hayatın gerçekten nasıl olduğunu görmek için.”

Devamını oku:
Brianna Ghey için düzenlenen anma törenine yüzlerce kişi katıldı
Bakan, Başbakanın transseksüel alayından sonra ‘saygılı bir dil’ çağrısında bulundu
Brianna’nın katillerinden birinin ailesi ‘gerçekten üzgün’

Daha erişilebilir bir video oynatıcı için lütfen Chrome tarayıcıyı kullanın

11 Şubat 2024’ten itibaren: Brianna Ghey’nin annesi Esther, ‘çocuklarınıza sıkı sarılın’ diyor

Bayan Ghey, Jenkinson’ın annesine ulaştı ancak henüz bir yanıt alamadığını söyledi ve şunları ekledi: “Umarım gelecekte buluşabiliriz.

“Eğer bunu yaparsak, bu ikimiz için de çok özel ve kişisel bir şey olacak.”

Bayan Ghey, Brianna’nın ölümünden Jenkinson ve Ratcliffe’in ebeveynlerini suçlamadığını söyledi ve şunları ekledi: “Çocuğunuzun ne yaptığını takip etmenin, onu korumanın ve aldığı her şeyi takip etmenin ne kadar zor olduğunu biliyorum. çevrimiçi.”

Ayrıca hakimin kararının doğru olduğunu hissettiğini ve kızının katillerinin “asla hapisten çıkamayacağına” inandığını söyledi.

Bayan Ghey şunu ekledi: “Scarlett’in toplum için çok tehlikeli olduğunu düşünüyorum. Ayrıca suçlu bulunduğundan bu yana yaptığı davranışların da çok endişe verici olduğunu düşünüyorum. Ve hapishanenin onun için kesinlikle en iyi yer olduğunu düşünüyorum.”

Brianna transseksüeldi ve Yargıç Bayan Justice Yip, cezayı verirken Brianna’nın ölümünden önce Ratcliffe tarafından ifade edilen “transfobik düşmanlığı” dikkate aldığını söyledi.

Scarlett Jenkinson ve Eddie Ratcliffe
Resim:
Scarlett Jenkinson ve Eddie Ratcliffe hapse atıldı

Kızının trans olmasının cinayette bir rol oynayıp oynamadığı sorulduğunda Bayan Ghey şunları söyledi: “Eddie’nin durumunda bunun katkıda bulunan bir faktör olduğunu düşünüyorum. Ama yine de Eddie’nin nefret dolu bir çocuk olduğunu düşünüyorum, ama evet, kesinlikle (katkıda bulunan bir faktör) idi.”

Jenkinson en az 22 yıl, Ratcliffe ise en az 20 yıl hapis cezasına çarptırıldı. 18 yaşını doldurduklarında yetişkin cezaevlerine nakledilecekler.

Yargıç Bayan Yargıç Yip, her ikisinin de halk için “artık tehlike oluşturmadıkları” zamana kadar hapiste kalacaklarını söyledi.

Bayan Ghey, Brianna’nın “kalıcı mirasının” gençlerin ruh sağlığını iyileştirmesini ve İngiltere’deki okullarda farkındalığın öğretilmesini istediğini söyledi.

Kendisi de farkındalık uygulamasının, kızının ölümünden bu yana yaşadığı çileyle başa çıkabilmek için “zihinsel dayanıklılığa” sahip olmasına yardımcı olduğunu ekledi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir