Brianna Ghey: Yüzlerce kişi ‘şaşırtıcı, benzersiz ve neşeli’ genç için yıldönümü anma törenine katıldı | İngiltere Haberleri

Brianna Ghey’nin öldürülmesinden bir yıl sonra, arkadaşları, ailesi ve çoğu trans ve LGBTQ+ topluluğundan olan iyi dilekçiler, trajik ve korkunç bir şekilde öldürülen genç bir kadına saygılarını sunmak için bir araya geldi.

Warrington’un merkezinde, parktan sadece beş mil uzakta duygusal bir nöbetti Brianna’nın öldürüldüğü yer.

Gelenler her yaştan ve farklı cinsiyet kimliklerindendi. Ancak hepsi desteklerini gösterme ihtiyacıyla geldi Brianna ve onun mirası için.

Resim:
Brianna Ghey. Resim: Cheshire Polisi


16 yaşındaki Brianna Ghey cinayetinin birinci yıldönümünü anmak için Warrington'daki Golden Square'de düzenlenen anma töreninde insanlar telefonlarını havada tutuyor.  Resim tarihi: 11 Şubat 2024 Pazar.
Resim:
Resim: PA

Birçoğu pembe giyen insanlar, 16 yaşındaki Brianna Ghey cinayetinin birinci yıldönümünü anmak için Warrington'daki Golden Square'de düzenlenen anma törenine katılıyor.  Resim tarihi: 11 Şubat 2024 Pazar. PA Fotoğrafı.  Geçen yıl 11 Şubat öğleden sonra Scarlett Jenkinson ve Eddie Ratcliffe tarafından Linear Park'a götürülen genç, av bıçağıyla başından, boynundan, göğsünden ve sırtından 28 kez bıçaklandı.  PA'nın MEMORIAL Warrington hikayesine bakın.  Fotoğrafın kaynağı şöyle olmalıdır: Danny Lawson/PA Wire
Resim:
Resim: PA

15 yaşındaki kızıyla birlikte Nottingham’dan arabayla gelen bir kadın gözyaşlarına boğularak şunları söyledi: “Brianna’yı tanımıyordum ama ona karşı çok fazla sevgi hissediyorum.”

Ergenlik çağındaki kızı, “LGBTQ+ topluluğunun parçası olan arkadaşlarım var, dolayısıyla bu tür şeyleri desteklemek çok önemli” diye ekliyor.

Michael Bentham ve Malakai Skull, Brianna’nın katillerinden biriyle aynı okula giden iki trans gençtir.

Malakai, “Bunun yapılacak doğru şey olduğunu hissettim” dedi.

Michael, “dayanışma göstermenin önemli olduğunu çünkü ikimiz de transız” dedi.

Brianna’nın arkadaşları şarkılar söyledi ve onun ne kadar özlendiğini anlatan hikayeler anlattı.

Emily Howden, “Birini elinizden alınana kadar onu ne kadar sevdiğinizi gerçekten anlayamazsınız” dedi ve 17. doğum günlerini, okulu bitirmeyi ve baloya birlikte gitmeyi nasıl paylaşamayacaklarını anlattı.

Brianna’nın annesi Esther başlangıçta nöbette konuşmak niyetinde değildi, ancak sahneye çıktı ve Emily ve diğerleri bunu yapacak cesareti bulduktan sonra konuşması gerektiğini hissettiğini açıkladı.

Kızının “harika, eşsiz ve neşeli bir genç” olduğunu gözyaşları içinde anlattı.

Devamını oku:
Brianna Ghey’in katillerinden birinin ailesi ‘gerçekten üzgün’
Rishi Sunak, transseksüel alayı nedeniyle bir kez daha özür dilemeyi reddetti

Öldürülen 16 yaşındaki Brianna Ghey'nin annesi Esther Ghey, kızının ölümünün birinci yıldönümünü anmak için Warrington'daki Golden Square'de düzenlenen anma törenine katılıyor.  Resim tarihi: 11 Şubat 2024 Pazar.
Resim:
Brianna’nın annesi Esther Ghey, kızı hakkında gözyaşları içinde konuştu. Resim: PA

16 yaşındaki Brianna Ghey cinayetinin birinci yıldönümünü anmak için Warrington'daki Golden Square'de düzenlenen anma töreni sırasında saygı duruşunda bulunuldu.  Resim tarihi: 11 Şubat 2024 Pazar.
Resim:
Warrington’daki Golden Square’de saygı duruşunda bulunuldu. Resim: PA

200 kadar kişiye şunları söyledi: “Onunla 16 yıl geçirdiğim için sonsuza kadar minnettar kalacağım. Bana çok şey öğretti ve bana çok fazla mutluluk ve sevgi verdi.”

Gözyaşlarını tutamayarak şöyle devam etti: “Herhangi bir ebeveyne bir tavsiyede bulunabilseydim, bu, çocuklarınıza sımsıkı sarılmanız ve onları sevdiğinizi söylemekten asla vazgeçmemeniz olurdu.”

Esther, okullarda daha fazla ruh sağlığı hizmeti sağlanması ve internette gençlerin daha iyi korunması için kampanya yapmaya başladı bile.

Brianna’nın ailesi bunun onun mirası olmasını umuyor.

Daha erişilebilir bir video oynatıcı için lütfen Chrome tarayıcıyı kullanın

Brianna Ghey katilleri hapse atıldı

Açıkçası onu tanıyanların kalbinde Brianna’nın yerini hiçbir şey tutamaz.

Ancak bugünkü sevgi ve destek gösterisi biraz rahatlık sağlayabilir ve Brianna’nın mirasının devam edeceğine dair bir güvence sağlayabilir.

Anma töreninde 2 dakikalık saygı duruşunda bulunuldu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir