BMW M3 Touring’e Karşı. M8 Yarışması Islak Havada Drag Yarışında Bir Derstir

BMW çok sayıda hızlı model sunuyor ve doğru olanı seçmek kolay değil. Yalnızca düz bir çizgide yarışmakla ilgileniyorsanız, bu yeni drag yarışı videosu Carwow BMW M3 Touring’in mi yoksa BMW M8 Competition’ın mı ihtiyaçlarınıza uygun olduğuna karar vermenize yardımcı olabilir.

M8’in teknik özellikleri vagonu korkutmalı. 625 beygir gücü ve 750 Nm (553 pound-feet) tork üreten çift turbo şarjlı 4,4 litrelik bir V8 motora sahiptir. Bu arada M3’ün kaputunun altında markanın çift turboşarjlı 3,0 litrelik sıralı altı silindirli motoru bulunuyor ve bu motor “sadece” 510 hp ve 650 Nm (479 lb-ft) tork üretiyor.

Ancak M3’ün iki avantajı var; ağırlığı ve ıslak zemin. Teraziyi 4,111 pound (1,865 kilogram) olarak gösteriyor, bu da üstü açılır modelden yaklaşık 518 lbs (235 kg) daha az. Her ikisinde de dört tekerlekten çekiş sistemi ve sekiz ileri otomatik şanzıman bulunuyor.

Islak koşullar M8’e drag yarışlarında yardımcı olmadı; üstü açık araba her kalkışta bağlantı kurmakta zorlanıyordu. Taraf değiştirmek M8’in çekiş gücüne yardımcı oldu ama vagon yine de daha hızlıydı. M3, arka arkaya iki çekişte çeyrek millik geziyi M8’in 12,4 ve 12,5 saniyelik bitişlerine kıyasla 12,0 ve 12,2 saniyede tamamladı.

M8, yuvarlanan yarışlar sırasında M3 Touring’i yenerek parladı. Bu durumda kavramanın gerçekten bir sorun olmadığı göz önüne alındığında, bu sonuç, güç farklılıkları göz önüne alındığında beklediğimizle uyumludur.

M3 ve M8 pek çok etkiye sahiptir ve hangisinin ihtiyaçlarınıza uygun olduğuna karar vermek size kalmıştır. M8, tasarıma önem verildiği için daha pahalıdır. Hiçbir vagon M3 kadar güce ihtiyaç duymaz ama pratiklik ve eğlence sunan bir pakettir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir