Blackburn, Tomasson’un ayrılmasının ardından John Eustace’i yeni baş antrenör olarak atadı | Blackburn Rovers

Blackburn Rovers, Jon Dahl Tomasson’un karşılıklı rıza ile kulüpten ayrılmasının ardından iki buçuk yıllık anlaşmayla John Eustace’i yeni baş antrenör olarak atadı.

Cuma akşamı yapılan açıklamada, “Rovers, John Eustace’in kulübün yeni baş antrenörü olarak atanmasını onaylamaktan mutluluk duyuyor” denildi. “44 yaşındaki oyuncu kulüpte iki buçuk yıllık bir sözleşme imzaladı ve Birmingham City’ye başarılı bir dönemin ardından geldi.”

Yeni kulübüne Birmingham’daki asistanı Matt Gardiner’ın da katılacağı Eustace, şunları söyledi: “Blackburn Rovers gibi gurur verici bir geçmişe ve geleneğe sahip olan fantastik bir futbol kulübünün yeni baş antrenörü olmaktan büyük mutluluk duyuyorum. oyun. Kariyerimdeki bu yeni mücadele için heyecanlıyım ve başlamak için sabırsızlanıyorum.

A takım koçları David Lowe ve Damien Johnson, Cumartesi günü Stoke City’ye karşı kendi sahasında oynanacak Şampiyonluk maçının sorumluluğunu üstlenirken, Eustace kendisinin de maça katılacağını doğruladı.

Eustace, “Yarın Ewood Park’ta olmayı ve şu an ile sezon sonuna kadar bizim için büyük rol oynayabilecek taraftarlarla tanışmayı sabırsızlıkla bekliyorum” diye ekledi. Taraftarların gurur duyabilecekleri bir takıma sahip olmalarını sağlamak için her şeyimi vereceğim ve umarım hep birlikte hızla zirveye tırmanmaya başlayabiliriz.”

Eustace, kulübün altıncı sırada olduğu Ekim ayında Birmingham City tarafından görevden alındıktan dört ay sonra Şampiyona yönetimine geri döndü. Halefi Wayne Rooney, görevden alınmadan ve yerine eski Blackburn menajeri Tony Mowbray getirilmeden önce sadece 83 gün görevde kaldı.

Tomasson yönetimi altında Rovers, Şampiyonada 18. sıraya geriledi ve son sekiz lig maçından hiçbirini kazanamayan Rovers, küme düşme bölgesinin beş puan yakınında bulunuyor.

Jon Dahl Tomasson, başarılı bir ilk sezonun ardından Blackburn hiyerarşisi konusunda hayal kırıklığına uğramıştı. Fotoğraf: Adam Davy/PA

Danimarkalı oyuncu, yönetim kurulu ve taraftarlar arasında popülerliğini korudu ancak transfer hataları ve kulüp sahibi Venky’s’in artan mali sorunları sonrasında Rovers hiyerarşisi konusunda hayal kırıklığına uğradı. Onun ayrılışı kaçınılmaz hale gelmişti ve Eustace’in gelişinin duyurulmasından kısa bir süre önce Blackburn tarafından onaylandı.

Kulüpten yapılan açıklamada, “Jon Dahl Tomasson, bugün Blackburn Rovers’ın başantrenörü olarak görevinden karşılıklı mutabakatla ayrıldı.” ifadesine yer verildi.

“Tomasson, Haziran 2022’de üç yıllık bir sözleşmeyle Ewood Park’a geldi ve geçen sezon bizi play-off noktasına yaklaştıran, aynı zamanda her iki yerel kupa müsabakasında da son aşamalara ilerlememizi sağlayan hücum futbolu markasını getirdi.”

“Ancak, Danimarkalı oyuncunun yardımcı antrenör Remy Reijnierse ile birlikte derhal geçerli olmak üzere görevinden ayrılması konusunda karşılıklı olarak mutabakata varıldı.”

Eski bir Danimarka, Newcastle ve Milan forveti olan Tomasson, İsveç kulübü Malmö ile arka arkaya lig şampiyonluğu kazandıktan sonra Ewood Park’ta Mowbray’in yerini aldı. Geçen sezon, averaj farkı nedeniyle yükselme play-off’larını kaçıran Rovers’ı yedinci sırada bitirmeye yönlendirdi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir