Birkaç Basit Modla Eski Ford Mustang’inizi Yenisinden Daha Hızlı Hale Getirin

Ford Mustang’in yükseltilmesi kolaydır. Midilli arabanın V8 motorundan daha da fazla güç elde edebilecek birçok performans parçası mevcuttur. Yeni bir drag yarışı videosu, birkaç basit modun bile eski bir GT’yi yeni yedinci nesil S650 modelinden daha hızlı hale getirebileceğini gösteriyor.

Siz Mustang her şeyi bilenler için 2016 GT – S550 – yeniyken 435 hp ve 400 lb-ft ile montaj hattından çıktı. Burada gördüğünüz modelde artık daha iyi susturucular, bir X borusu, bir motor ayarı ve yükseltilmiş bir debriyaj bulunuyor. Bunlar önemli veya pahalı yükseltmeler değil, ancak eski modelin yeni araba ile aynı seviyeye getirilmesine yardımcı oluyorlar. Modifiye edilmiş Mustang’in şu anda yaklaşık 460 hp ve 420 lb-ft tork ürettiği iddia ediliyor. Bunu, 486 beygir gücü ve 416 pound-feet tork değerine sahip yeni 2024 modeliyle karşılaştırın.

Son nesil S550 ilk yarışta en iyi performansını göstermedi, yavaş bir başlangıç ​​yaptı ve yeni GT’ye yenildi. Ancak ikinci kez yaşlı midilli için işler daha iyi gitti ve eski model yarışı kazandı. Çeyrek mil bitiş çizgisini 12,3 saniyede geçti ve sıfırdan 60’a 4,2 saniyede koştu. Yeni 2024 GT, 60’a ulaşmak için 4,3 saniyeye ihtiyaç duyarken, çeyrek mil süresini 12,5 saniyede döndürdü.

2016 Mustang ayrıca saatte 32 mil hızla ilk yuvarlanma yarışını da kazandı. Arabaların saatte 42 mil hızla başladığı ikinci yarışta neredeyse beraberlik vardı. Yeni GT bitiş çizgisini ilk önce bir tamponla geçti.

Ford Mustang, 5.0 litrelik V8’in on yıl önce geri dönmesinden bu yana 500 beygir gücü sunma yolunda ilerliyor. Mevcut GT, 486 hp’ye kadar güç üretiyor ve Dark Horse versiyonu sihirli sayıya ulaşıyor. Bununla birlikte, model piyasadaki en kolay değiştirilebilen arabalardan biri olmaya devam ediyor ve eski bir modeli zorlu bir rakibe dönüştürmek çok kolay.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir