‘Binlerce’ denizyıldızı Margate sahiline vurdu | Sıradışı Haberler

Kent’te “binlerce” denizyıldızı kıyıya vururken, yerel belediye sakinleri “köpekleri ve çocukları onlardan uzak tutmaları” konusunda uyardı.

Andy Freeman’a göre denizyıldızı Pazartesi günü Margate Kış Bahçeleri ile Margate Plajı’ndaki yüzme havuzu arasında görüldü.

Binlerce ölü deniz canlısını tespit etti ve fotoğraflarını yerel bir Facebook grubunda yayınladı.

Kötü hava koşullarından sonra yıkamalar yaygındır ve Margate düşük sıcaklıklara ulaştı, pazartesiye kadar olan günlerde yağmur ve kuvvetli rüzgarlara maruz kaldı; Met Ofisi ve Çevre Ajansı potansiyel su baskını bölgesindekileri uyardı.

Resim:
Fotoğraf: Andy Freeman

Çevre Ajansı, deniz yıldızı, yengeç ve diğer kabuklular gibi bütün omurgasızlar gibi deniz yaşamının, sığ sularda yaşama veya sığ sulara göç etme eğiliminde olmaları nedeniyle, kıyılara sürüklenme olasılıklarının daha yüksek olduğu anlamına gelen sulara karşı savunmasız olabileceğini söylüyor.

Thanet Bölge Konseyi, olaydan haberdar olduklarını ve bunun “muhtemelen son zamanlarda dalgalanan denizler ve karadaki rüzgarlardan kaynaklandığını” söyledi.

“İlçe sahillerinde deniz yaşamı keşfedildiğinde halkın endişesini anlıyoruz” dediler.

“Tüm ölü suda yaşayan memelileri, kalıntıları toplayan İngiliz Deniz Yaşamı Kurtarma Ekibi’ne bildiriyoruz.”

Halka, “bulaşıcı veya aktarılabilir hastalıklara sahip olabilecekleri için karaya oturmuş deniz canlılarını hareket ettirmeye çalışmamaları ve köpekleri ve çocukları onlardan uzak tutmaları” tavsiyesinde bulunuldu.

Sky News’den daha fazlasını okuyun:
Ölü kabuklu deniz ürünleri Kuzey Yorkshire kıyılarına vuruyor
Deniz yaşamı Teesside sahillerine vuruyor

Kent Live’ın geçen yıl nisan ayında paylaştığı görüntülerde, yakındaki Botany Bay’de neredeyse aynı sahne görülüyordu.

Benzer bir olay Ramsgate, Kent’teki bir plajda da meydana geldi. 2018’de – Margate Plajı’na altı milden daha az bir mesafede.

Daha sonra Doğa Tarihi Müzesi tarafından “Birleşik Krallık’ta kaydedilen en büyük toplu karaya oturmalardan biri” olarak anıldı.

Daha erişilebilir bir video oynatıcı için lütfen Chrome tarayıcıyı kullanın

2018’deki büyük don, Ramsgate Plajı’nda denizyıldızının ölmesine neden oldu

Yıkanmaların çoğu doğal olaylar olmasına rağmen, Çevre Ajansı rapor alırken “her zaman sıra dışı bir şey aradığını” söylüyor.

Her yıl meydana gelebildiğini ancak sonbahar ve kış aylarında daha sık görüldüğünü ekliyor.

Margate’teki son yıkım Çevre Ajansı’na bildirilmese de bir sözcü Sky News’e şunları söyledi: “Midye, denizyıldızı, yengeç ve ustura istiridyeleri gibi canlılar kayalık habitatları işgal ediyor ve ne yazık ki dengesiz havalarda, karadaki rüzgarlarda veya karada kolayca yerlerinden edilebiliyorlar. bahar gelgitleri kıyıya sürüklenmelerine neden oluyor.

“Yıkama raporlarını izlemeye devam ediyoruz ve eğer insanların kirlilik konusunda endişeleri varsa, araştırabilmemiz için bunu 0800 80 70 60 numaralı telefondan Çevre Ajansı’na bildirmeleri gerekiyor.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir