Bilim adamları, serotonin yarasalarının seks sırasında penislerini tuhaf bir şekilde kullandığını söylüyor | Bilim ve Teknoloji Haberleri

Araştırmacılar, bir yarasa türünün üreme sırasında penisini benzersiz bir şekilde kullandığını ve penise nüfuz etmekten tamamen kaçındığını keşfetti.

Lozan Üniversitesi’nden araştırmacılar İsviçre eşinin vajinasından yaklaşık yedi kat daha uzun bir penise sahip olan serotin yarasasını inceledi.

hayvan ayrıca vajinal açıklıktan yedi kat daha geniş, kalp şeklinde bir kafaya sahiptir. Teorik olarak boyut ve şekil penetrasyonu imkansız hale getirir.

Ancak araştırmacılar, yarasaların aşırı büyük penislerini dişinin kuyruk kılıfını itmek için ekstra bir kol gibi kullandıklarını söylüyor.

Uzantının benzersiz kullanımı, yarasaların temas halinde çiftleşme yapmasına olanak tanır; bu, kuşların üremesinde daha sık görülen bir davranıştır.

Baş yazar Nicolas Fasel şunları söyledi: “Tesadüfen bu yarasaların orantısız derecede uzun penislere sahip olduğunu gözlemledik ve her zaman ‘Bu nasıl çalışıyor?’ diye merak ediyorduk.

“Belki de köpekte penisin penetrasyondan sonra tıkanıp birbirine kilitlenmesi gibi bir şey olduğunu düşündük, ya da alternatif olarak penisi içeri koyamadılar, ancak bu tür bir çiftleşme şu ana kadar memelilerde rapor edilmedi.”

Araştırmacılar, yarasaların tırmanabileceği bir ızgaranın arkasına yerleştirilen kameralarla benzersiz çiftleşme ritüelini gözlemlediler.

Çalışmaları çiftleşme sırasında bunu buldu. erkek yarasalar partnerlerini enselerinden yakaladılar ve dişiyle temas kurana kadar leğen kemiklerini yoklayıcı bir şekilde hareket ettirdiler.

Bu noktada hareketsiz kaldılar ve dişileri uzun uzun kucakladılar. Bu olaylar ortalama 53 dakika sürdü ve en uzun olay 12,7 saate kadar uzanıyordu.

Devamını oku:
İngiltere’nin en büyük kolonisinde kışın ilk gri fok yavruları doğdu

Şempanzeler konuşmayı öğrenirken ‘insan bebekleri gibi’ sesler çıkarıyor

Resim:
Serotin yarasasının penisi partnerinin vajinasından yaklaşık yedi kat daha uzundur ve bu da geleneksel penetrasyonu imkansız hale getiriyor

Çiftleşmeden sonra araştırmacılar dişi yarasaların karınlarının ıslak göründüğünü gözlemlediler ve bu da meni varlığına işaret etti. Olaylar sırasında spermin aktarıldığını doğrulamak için daha fazla araştırmaya ihtiyaç vardır.

Araştırmacılar, erkek yarasaların, dişi yarasaların seksten kaçınmak için kullanabileceği kuyruk zarlarını kenara itmek için büyük boy penislerini geliştirmiş olabileceğini öne sürdü.

Profesör Fasel şunları önerdi: “Yarasalar kuyruk zarlarını uçmak ve böcekleri yakalamak için kullanırlar ve dişi yarasalar da bunları alt kısımlarını örtmek ve kendilerini erkeklerden korumak için kullanırlar, ancak erkekler daha sonra bu büyük penisleri kuyruk zarını aşmak ve vulvaya ulaş.”

Araştırmacılar bir yarasa rehabilitasyon merkeziyle işbirliği yaptı. Ukraynaçiftleşme çiftlerini filme alan ve yarasa meraklısı ve yurttaş bilim adamı Jan Jeucker ile birlikte bir kilisenin çatı katındaki serotin yarasalarının saatlerce süren görüntülerini filme aldı. Hollanda.

Ekip, 93’ü Hollanda kilisesinden ve dördü Ukrayna yarasa rehabilitasyon merkezinden olmak üzere toplam 97 çiftleşme olayını analiz etti. Bulgular Current Biology dergisinde yayınlandı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir