Bibby Stockholm: Kız kardeş, Leonard Farruku’nun ailesinin cenazeyi ülkesine geri göndermeye ‘paranın yetmediğini’ söylüyor | İngiltere Haberleri

Ölen adamın kız kardeşi, Bibby Stockholm’de ölen sığınmacının ailesinin cesedini ülkesine geri göndermeye “paranın yetmediğini” ve bunun “çifte trajediyle” karşı karşıya oldukları anlamına geldiğini söyledi.

Arnavut göçmen Leonard Farruku tepkisiz bulundu gemide konaklama mavnası 12 Aralık’ta Dorset’teki Portland Limanı’nda.

Bir adli tıp görevlisi geçen ay soruşturmanın açılışında yaptığı açıklamada, 27 yaşındaki şahsın “bağlama yoluyla askının” neden olduğu “boynundaki baskı” sonucu öldüğünü ve ölümüyle ilgili herhangi bir şüpheli durumun bulunmadığını söyledi.

Resim:
Dorset’teki Portland Limanı’ndaki Bibby Stockholm konaklama mavnası

Bay Farruku’nun ailesi, şu anda Dorset’te bir morgda tutulan cenazenin iade edilmesi için 10.000 £ toplamak üzere bir GoFundMe sayfası kurdu.

Salı öğleden sonra kampanya 1.100 £’dan fazla para topladı.

Bir arkadaşı aracılığıyla Basın Derneği’ne konuşan Farruku’nun kız kardeşi Jola Dushku şunları söyledi: “Bu gibi durumlarda bir kardeşimizi kaybetmemiz bir trajediydi ancak şimdi onun naaşını eve geri getirememekle çifte bir trajediyle karşı karşıyayız. cenaze töreni.

Bir sığınmacının Bibby Stockholm konaklama mavnasında ölmesinin ardından Dorset'teki Portland Limanı'nın girişine çiçekler bırakıldı.  İhbar üzerine polis çağrıldı "ani ölüm" Salı sabahı erken saatlerde dev gemide yaşayan bir adamın görüntüsü.  Resim tarihi: 12 Aralık 2023 Salı.
Resim:
Dorset’teki Portland Limanı girişine çiçekler bırakıldı

“Paranın toplanmasının ne kadar süreceğini bilmiyoruz.”

Bağış toplama sayfasında yaptığı açıklamada şunları söyledi: “Kardeşimiz Leonard Farruku’nun hayatı, Birleşik Krallık’tayken hepimiz için hayal edilemeyecek bir şekilde sona erdi.

“Birleşik Krallık medyasında geniş çapta yer aldığı üzere Leonard, İçişleri Bakanlığı’nın insanları barındırdığı Bibby Stockholm mavnasında öldü.

Daha erişilebilir bir video oynatıcı için lütfen Chrome tarayıcıyı kullanın

Mavnadaki sığınmacılar ‘gerçek şokta’

“Ölümünün koşullarıyla ilgili soruşturma başlatıldı. Leonard’ın naaşı, 12 Aralık 2023’teki ölümünden bu yana Dorset morgunda tutuluyor.

“Leonard’ın naaşının İngiltere’den memleketi Arnavutluk’a huzur içinde yatması için fon toplanması amacıyla yardım istiyoruz.

Devamını oku:
Sunak, ‘teknelerin durdurulması’ için ‘kesin bir tarih’ olmadığını söyledi
Seçim yılı başlıyor ve küçük tekneler önemli bir savaş hattıdır
Yurt dışından gelen öğrencilerin ailelerini İngiltere’ye getirmelerine yönelik yeni kısıtlamalar yürürlüğe girdi

“Teşekkür ve takdirle. Jola, Leonard’ın kız kardeşi.”

İçişleri Bakanı James Cleverly Bay Farruku’nun ani ölümünün “tamamen” soruşturulacağına söz verdi.

Daha erişilebilir bir video oynatıcı için lütfen Chrome tarayıcıyı kullanın

Başbakan Bibby Stockholm’ü savundu

Sığınmacıların Bibby Stockholm mavnasında barındırılması politikasının yaş ve cinsiyet temelinde ayrımcılığa uğradığını tespit eden etki değerlendirmesi, yayınlandıktan iki gün sonra geçen ay hükümetin web sitesinden silindi.

Salı günü, Rishi Sunak zorunda kaldı iddiasını savunmak Hükümetin kendi verilerine göre 4.537 kişinin kaldığını göstermesine rağmen bakanlar, birikmiş sığınma taleplerini ortadan kaldırdı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir