Ana firma TSB’nin bu yıl işten çıkarmaları ve şubeleri keseceğini açıkladı | İş haberleri

TSB’nin İspanyol ana firması Sabadell’in patronu gazetecilere, İngiltere markasının bu yılki maliyet tasarrufu planlarının iş kayıplarına ve şubelerin kapanmasına yol açacağını söyledi.

Sabadell CEO’su Cesar Gonzalez-Bueno, grubun yıllık sonuçlarının yayınlanmasının ardından düzenlenen bir basın toplantısında, TSB’nin bu yıl yeniden yapılandırma maliyetleri için ayırdığı 29 milyon £ tutarındaki karşılık hakkında sorgulandı.

Banka personeli ve şube sayısında azalma olup olmayacağı sorulduğunda ise “Evet, her ikisini de kapsayacak” yanıtını verdi ancak ikisinin de sayısını belirtmedi.

Canlı takip edin: Bank of England kararına tepki

TSB’nin 2023 yılındaki performansının ana hatlarını çizerken, bu konuda TSB’nin açıkça yapmaya hazır olduğundan biraz daha ileri gitti.

Bununla birlikte, 29 milyon £ tutarındaki karşılık, tahmini çalışan kıdem tazminatı maliyetlerine ilişkin tahmini 24,4 milyon £ tutarındaki tutarı içeriyordu.

TSB, yüksek faiz oranlarının da yardımıyla vergi öncesi kârının %30 artışla 237,2 milyon £’a yükseldiğini bildirdi.

Sabadell’e 2022’deki 50 milyon sterlinlik tutardan 120 milyon sterlinlik bir temettü teklif edildi.

Ancak sonuçta enflasyonist baskıların inatçı olmaya devam ettiğini de sözlerine ekledi.

Yıllık işletme giderleri, büyük bir para cezasının etkilerinin görüldüğü önceki 12 aylık döneme kıyasla yalnızca %3,9 düştü. felaket 2018 müşteri geçiş programıhariç tutuldu.

TSB, “2024’ten itibaren maliyetleri azaltacak stratejik maliyet tasarrufu girişimleri programı” için 29 milyon £ ayırdığını söyledi.

Resim:
Barclays ve Lloyds aralarında binlerce iş kaybı olduğunu duyurdu. Resim: PA

Rakipler dahil Barclay’ler Ve Lloyd’largüçlü kârlılığa rağmen son aylarda maliyet düşürme hızını da artırdı.

Bay Gonzalez-Bueno, planlanan kesintilere ilişkin ayrıntıların TSB tarafından zamanı gelince açıklanacağını ancak amacın, bir bankanın gelir-maliyet oranını ölçen verimlilik oranının mevcut %73,6’dan %60’a düşürülmesi olduğunu söyledi. .

Banka, Sky News’e onun sözlerine tepki olarak şunları söyledi: “Maliyetleri azaltmaya odaklandığımız konusunda nettik, ancak çalışma şeklimizi değiştirmeye ilişkin tüm duyurularda olduğu gibi, her zaman önce meslektaşlarımıza danışıyoruz.”

TSB’nin halihazırda 5.426 çalışanı ve 211 şubesi bulunmaktadır.

TSB’nin İcra Kurulu Başkanı Robin Bulloch, 2023 performansıyla ilgili şunları söyledi: “Müşterilere sürekli odaklanmamızın, onların ihtiyaçlarını gerçekten karşılayan ürün ve hizmetler sunmamızın ve TSB’yi daha iyi hale getirmek için yaptığımız çalışmanın etkisini gösteren, bir yıl daha sürdürülebilir kârlılık rapor ediyoruz. daha basit, daha verimli ve daha dayanıklı bir banka.

“Geçim zorluklarına rağmen, Para Güveni amacımız müşterilerimizde güçlü bir yankı uyandırdı – ve TSB’deki herkese, onları desteklemek için adım atmaya devam eden sıkı çalışmaları için teşekkür etmek istiyorum.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir