Amy Winehouse’un malikanesi, müzayedede satılan ürünler nedeniyle merhum yıldızın arkadaşlarına 730 bin £ tutarında dava açtı | Entler ve Sanat Haberleri

Amy Winehouse’un iki arkadaşı, şarkıcının bazı eşyalarını kendilerine aitmiş gibi satarak ve açık artırmalarda satarak 730.000 £’dan fazla para kazanmakla suçlandı.

Yüksek Mahkeme’ye sunulan belgelerde Naomi Parry ve Catriona Gourlay’in “şahısların sahip olduğu çeşitli kişisel mülkleri” gönderdikleri belirtiliyor. Amy yaşamı boyunca” iki müzayedeye – içinde 2021 ve bu yıl.

Gazeteler, kadınların, eserleri “kendi adlarına ve kendi adlarına” satışa çıkararak, geç sanatçının mülkünü “kendi kullanımlarına dönüştürdüklerini” söyledi.

Resim:
Amy Winehouse’un 2021’deki müzayedede giydiği boyundan bağlamalı elbise

Kızının mülkünün yöneticisi olan yıldızın babası Mitch Winehouse tarafından başlatılan dava, Bayan Parry’den 534.192,90 £ ve Bayan Gourlay’den 198.041,07 £ tazminat talep ediyor.

Amy Winehouse Malikanesi’nin bir sözcüsü tarafından ilk kez geçen ay yayınlanan bir açıklamada şunlar belirtildi: “2021’de Amy’nin mülkü, hayatından ve kariyerinden eşyalar açık artırmaya çıkardı ve gelirin %30’u Amy Winehouse Vakfı’na gitti.

“İki kişi bu müzayedede bir dizi ürün sattı ve geliri kendilerine sakladı; bu eşyaların hepsi Amy ile ilgiliydi.

“Bu yıl Amy ile ilgili daha fazla ürünü açık artırmaya çıkardılar ve iki açık artırmanın her biri için altı rakamlı meblağlar elde edildi.

“Valilik, bu eşyaların ellerine nasıl geçtiğini sorguladı ve tatmin edici yanıtlar alamadı.

“Bu nedenle mülk, durumu açıklığa kavuşturmak için yasal bir süreç başlattı. Paranın her iki sanıktan da geri alınması durumunda Amy Winehouse Vakfı doğrudan fayda sağlayacak.”

2007 yılında Amy Winehouse
Resim:
2007 yılında Amy Winehouse

Devamını oku:
Bopic’te Amy’yi oynayan aktrisin ilk fotoğrafı yayınlandı
Yeni verilere göre Kovid rakamları artıyor
Luton Town oyuncusuna kalp cihazı takıldı

Bayan Winehouse 2011 yılında 27 yaşında öldü.

İki soruşturmanın ardından ölüm nedeninin alkol zehirlenmesi nedeniyle kazara olduğu ortaya çıktı.

2006’daki albümü Back to Black onu uluslararası bir yıldız yaptı ve Rehab’la yılın rekoru ve yılın şarkısı da dahil olmak üzere beş Grammy kazandı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir