Ailesi, Las Vegas’lı gencin zorbalığa maruz kalan arkadaşını savunduktan sonra mafya tarafından dövülerek öldürüldüğünü söylüyor | ABD Haberleri

Ailesi, ABD’de “cesur” bir gencin, arkadaşının zorbalığa uğraması nedeniyle kalabalıkla karşılaştığında dövülerek öldürüldüğünü söyledi.

17 yaşındaki Jonathan Lewis, bir okulun yakınında 15 kadar kişinin saldırısına uğradı. Las Vegasraporlara göre.

GoFundMe sayfasından yapılan açıklamada, gencin “küçük arkadaşlarından birinin” kendisinden bir şey çalınıp çöp kutusuna atılması üzerine grupla karşı karşıya geldiği belirtildi.

Jonathan Lewis olarak da bilinen Jonathan’ın babası, oğlunun adına kurulan bir web sitesinde yazdığı yazıda, “sevgili oğlumun ölesiye dövülmesinin büyüklüğü ve dehşeti karşısında şok olduğunu” söyledi.

Hastanede yaşam desteği sırasında “sevgili oğlunun” elini nasıl tuttuğunu ve oğlunun “hayatın bedeninden ayrılışını” nasıl izlediğini anlattı.

İnternet sitesinde yapılan açıklamada, “Jonathan, zorbalığa maruz kalan daha küçük bir çocuğa yardım etmeye çalışan bir kahramandı ve 15 kişi ona korkakça şiddet kullanarak saldırdı ve sevgili oğlumuz dövülerek öldürüldü.” ifadesine yer verildi.

“Jonathan hevesli bir sanatçıydı; nazik, sevgi dolu, şefkatli ve cömert bir genç adamdı, tüm hayatı önündeydi ve sonsuza kadar her gün, her an sevilecek ve el üstünde tutulacak.”

Resim:
Gencin babası Jonathan Lewis hastanede oğlunun elini tutuyor. Resim: GoFundMe

Sky News’den daha fazlasını okuyun:
Evde çıkan yangında 5 kişi öldü
Debi Fırtınası kötü hava koşullarına nerede neden olacak?
Alt geçitte uyuyan adam ateşe verildi

Bay Lewis, misyonunun “çocuklarımızın şiddet ve nefret içinde kaybolmasının temel nedeni olan sorunları çözmeye sonsuz odaklanmayı sağlamak” olduğunu söyledi.

Aile, onun ölümünün ardından Team Jonathan adında bir vakfın kurulacağını söyledi.

Sky News yorum almak için Las Vegas polisine başvurdu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir