Adam, trafikte yaşanan kavgada annesinin arabasına ateş ettikten sonra altı yaşındaki çocuğu öldürmekten suçlu | ABD Haberleri

Güney Kaliforniya’da bir trafik kavgasında altı yaşındaki bir çocuğun ölümcül şekilde vurulmasının ardından ABD’li bir adam cinayetten suçlu bulundu.

26 yaşındaki Marcus Anthony Eriz, Mayıs 2021’de Aiden Leos’u çocuğun annesiyle tartıştıktan sonra öldürdüğü için 40 yıla kadar ömür boyu hapis cezasına çarptırılabilir.

Yetkililer, ikilinin, Eriz’in kız arkadaşı olan 26 yaşındaki sürücü Wynne Lee’nin Devlet Yolu 55’te Aiden’ın annesini kesmesinin ardından çatıştığını söyledi.

Kadın, arabasına tabancasıyla ateş ederek karşılık veren Eriz’e tek parmağıyla işaret yaptı.

Onu çocuk odasına götürürken arka koltukta oturan Aiden’a çarptı.

Orange County Bölge Savcılığı, jürinin Eriz’i işgal altındaki bir araca ateş ettikten ve olası cezayı artıran iki eklemeden sonra, önceden tasarlanmayan kasıtlı bir cinayet olan ikinci derece cinayetten mahkum ettiğini söyledi.

Bölge savcısı Todd Spitzer, Eriz’in Aiden’ı “akla gelebilecek hiçbir sebep olmadan” öldürdüğünü söyledi.

Bay Spitzer şunları söyledi: “Orange County’de bir anne, kalbi kanayan oğlunu otoyolun kenarında tutuyordu; bunun nedeni, silah taşımaya karar veren bir kişinin pervasız ve soğuk kalpli davranışıydı. Ve doğru zaman geldiğinde o silahı kullanacaktı.”

Eriz’in avukatı, onun kimseyi öldürme niyetinde olmadığını ancak “bir anlık tamamen düşüncesizce hareket ettiğini” savundu.

Resim:
Marcus Anthony Eriz, (L) ve kız arkadaşı Wynne Lee. Resim: AP aracılığıyla Orange County Bölge Savcılığı

Bölge savcılığı, Lee’nin olaydan sonra suç ortaklığı yapmak ve bir araçta gizli ateşli silah bulundurmakla da suçlandığını ve suçlu bulunması halinde en fazla üç yıl hapis cezasıyla karşı karşıya kalacağını söyledi.

Çift, vurulma olayının üzerinden iki haftadan biraz daha uzun bir süre geçtikten sonra, bir insan avının ardından Costa Mesa’daki evlerinde tutuklandı.

Sky News’te daha fazlasını okuyun:
Donald Trump mahkemeyi terk etti
ABD’de nitrojen zehirlenmesinden idam edilen kişi
Eski WWE patronu cinsel tacizle suçlandı

Silah yasasını savunan Everytown for Gun Safety grubu geçen yıl, ABD’de trafikte yaşanan silahlı saldırı sonucu ölümlerin 2018’den bu yana her yıl arttığını, o yıl 70 olan sayının 2022’de 141’e yükseldiğini ve daha fazla kişinin yaralandığını söyledi.

ABD Columbia Bölgesi Başsavcılığı Perşembe günü yaptığı açıklamada, ilgisiz bir davada ABD’li bir adamın 2021 yılında Washington’da bir kadın ve iki çocuğuyla birlikte arabaya ateş etmekten suçlu bulunduğunu söyledi.

ABD savcılığı, kadının kolundan vurulduğunu ve beş yaşındaki çocuğunun da kırık cam nedeniyle yaralandığını söyledi.

Adam çevredekilere de ateş etti ama hiçbiri vurulmadı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir